Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5968
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sahara w "Żeromie"

Środa, 10 października 2007, 0:00
Autor: Marta Bokiej
Jelenia Góra: Sahara w "Żeromie"
Fot. Maciej Przemyk
Jak pomóc w kłopotach i przełamywaniu barier państwom rozwijającym się.

„Zrównoważony rozwój i integracja międzykulturowa” – to tytuł warsztatów, które odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. W wydarzeniu, któremu patronowała UNESCO, wzięli udział gimnazjaliści ze stolicy Karkonoszy, Kowar, Bolesławca oraz Krzeszowa.

Warsztaty prowadzili drugoklasiści z I LO: Marta Bokiej, Karolina Pomiankiewicz, Marta Kaprzyk, Ania Paruszyńska, Ada Bernardy, Mateusz Brodowski, Kuba Kobyłko, Filip Podwiński oraz Maciek Przemyk

- Na jakie kłopoty narażone są kraje rozwijające się i jaki znaleźć sposób na rozwiązanie ich problemów – to jedne z kwestii postawionych uczestnikom przedsięwzięcia, którzy dyskutowali na przykładzie państw Afryki Subsaharyjskiej.

- Próbowaliśmy przybliżyć naszym młodszym kolegom i koleżankom zagadnienia związane ze sprawiedliwym handlem, zrównoważonym rozwojem, prawami człowieka oraz milenijnymi celami rozwoju – mówią licealiści z „Żeroma”.
Zwrócili też uwagę na barierę, jaką w komunikacji międzypaństwowej tworzy różnorodność kulturowa. Z drugiej strony podkreślono, że można czerpać z niej korzyści nie zacierając tożsamości i indywidualności poszczególnych społeczeństw.

Prowadzący podkreślają, że gimnazjaliści bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach, a nawet zaczęli planować organizację podobnych wydarzeń w swoich szkołach.
- To nasz główny sukces – kwitują drugoklasiści z I LO.

Opiekunami całego przedsięwzięcia byli nauczyciele I LO w Jeleniej Górze: Barbara Macuga, Jan Kozłowski i Mariusz Kokotowski, oraz koordynatora UNESCO Katarzyna Szajda.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group