Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sadzili drzewka wzdłuż Wróblewskiego

Niedziela, 9 kwietnia 2017, 9:25
Aktualizacja: 23:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sadzili drzewka wzdłuż Wróblewskiego
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (8.04) kilkudziesięciu mieszkańców Jeleniej Góry sadziło drzewka wzdłuż ulicy Wróblewskiego w Cieplicach. Władze miasta zapewniły około 100 sadzonek, które szybko znalazły swoje miejsce przy pięknym krajobrazie.

Bardzo się cieszę, że mimo takiej pogody mieszkańcy tak licznie się pojawili - powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, który osobiście wziął udział w akcji, podobnie jak jego zastępca Jerzy Łużniak oraz posłanka Zofia Czernow. Jak podkreśla włodarz miasta, analizowano, które miejsca w Jeleniej Górze są odpowiednie do sadzenia drzew i na początek wybór padł na ulicę Wróblewskiego. - Niektóre miejsca są przy ruchliwych ulicach, więc w obawie o bezpieczeństwo wybraliśmy to miejsce - argumentował prezydent.

Inicjatywa jest też efektem apelu lokalnych polityków Nowoczesnej, którzy zwrócili się do Miasta o wyznaczenie miejsca do sadzenia drzew. - Cieszę się, że akcja Nowoczesnej ma taki szeroki odzew, natomiast nie traktowałbym tego politycznie, tylko jako fajną integrację ludzi - powiedział Grzegorz Stankiewicz, który zapowiada kontynuację akcji. Wśród uczestników było też sporo młodych ludzi, w tym przedstawiciel Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. - Robimy to z myślą o przyszłych pokoleniach - wyznał Jakub Jankowiak.

W piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie środowiska, zgodnie z którą trzeba będzie zgłosić chęć wycinki drzewa, a samorząd będzie miał 14 dni na udzielenie odpowiedzi - w przypadku jej braku będzie to traktowane jako "milcząca zgoda". - Ta nowelizacja mało zmienia. W zależności od ilości zgłoszeń, będziemy się starali reagować, ale ta stara ustawa była moim zdaniem zdecydowanie lepsza - ocenił Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group