Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3322
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rzeka ciągle zanieczyszczona. Strażacy pracują na Perle Zachodu

Poniedziałek, 11 lipca 2011, 9:22
Aktualizacja: Wtorek, 12 lipca 2011, 7:45
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Rzeka ciągle zanieczyszczona. Strażacy pracują na Perle Zachodu
Fot. Agrafka
W minioną sobotę wskutek wycieku substancji ropopochodnej z kanalizacji zakładu przy ulicy Wojewódzkiej w Jeleniej Górze doszło do zanieczyszczenia rzeki Kamiennej i odcinka rzeki Bóbr do elektrowni wodnej Bobrowice na Perle Zachodu.

Pomimo intensywnych prac Straży Pożarnej nie tylko z Jeleniej Góry, lecz także spoza powiatu trwających od minionej soboty przy elektrowni wodnej Bobrowice na Perle Zachodu, do dnia dzisiejszego nie udało się usunąć zanieczyszczenia.

– W sobotę rozpoczęliśmy działania na dwóch odrębnych terenach: przy ulicy Wojewódzkiej w Jeleniej Górze, gdzie nastąpił wyciek substancji ropopochodnej i przy elektrowni wodnej Bobrowice na Perle Zachodu, gdzie „zatrzymało się” zanieczyszczenie. Jednorazowo, w akcji mającej na celu oczyszczenie rzeki bierze udział od kilkunastu do 25 strażaków z Jeleniej Góry i spoza powiatu. W sobotę, były to siły z Wałbrzycha i Chojnowa, wczoraj z Legnicy i Chojnowa, z kolei dzisiaj w akcji wesprze nas Specjalna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Wrocławia – mówi nam Radosław Fijołek, zastępca komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ile potrwa akcja oczyszczania rzeki z zanieczyszczenia substancją ropopochodną? – W tej chwili razem z zastępem z Wrocławia zbieramy tzw. „film”, czyli cienką warstwę substancji ropopochodnej, która utrzymuje się na tafli wody w okolicach elektrowni wodnej. Nie ma zagrożenia dla zwierząt. Akcja oczyszczania rzeki najprawdopodobniej potrwa jeszcze kilka dni – tłumaczy starszy kapitan Mieczysław Stelmach, dowódca Jednostki Ratowniczo-gaśniczej nr 2 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group