Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4846
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: "Rządy" młodych bandytów

Piątek, 13 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2007, 10:52
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: "Rządy" młodych bandytów
Fot. Archiwum
Pijany nastoletni przestępca próbował włamać się i okraść barakowóz. O rok starszy „kolega po fachu” splądrował samochód i notorycznie kradł miedziane rynny.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w czwartek wieczorem w Kowarach na terenie budowy domku jednorodzinnego. Sąsiad, który pilnował swojej posesji, usłyszał niepokojące trzaski dochodzące z działki sąsiada. Szybko zawiadomił o tym dyżurnego policji.

Okazało się, że na teren budowy wszedł 15-latek z Wałbrzycha, który usiłował włamać się do stojącego tam barakowozu i okraść go. Na widok patrolu stróżów prawa wziął nogi za pas. Wyrostkowi nie udało się uciec: policjanci dorwali go po paru chwilach.

– Chłopak był pijany: miał ponad promil alkoholu w organizmie – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Nieletni został umieszczony w „policyjnym areszcie”. Za popełniony czyn odpowie przed wydziałem rodzinnym i nieletnich sądu rejonowego.

Tego samego dnia w Jeleniej Górze funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 16-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu.
Przestępca dopuścił się tego czynu w nocy z 17 na 18 marca. Z samochodu, do którego się włamał, ukradł radio i 10 litrów paliwa.
W trakcie czynności przyznał się do dokonania kilkunastu kradzieży rynien miedzianych z budynków w Jeleniej Górze. Był już notowany za czyny karalne.
Tym razem również odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci biją na alarm: coraz więcej nastoletnich bandytów, złodziei i włamywaczy trafia do statystyk. W praktyce nie ma skutecznego rozwiązania tego problemu: osądzeni przez sądy rodzinne małolaci tylko w skrajnych przypadkach trafiają do domów poprawczych lub pogotowia opiekuńczego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group