Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13504
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: "Rządy" młodych bandytów

Piątek, 13 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2007, 10:52
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: "Rządy" młodych bandytów
Fot. Archiwum
Pijany nastoletni przestępca próbował włamać się i okraść barakowóz. O rok starszy „kolega po fachu” splądrował samochód i notorycznie kradł miedziane rynny.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w czwartek wieczorem w Kowarach na terenie budowy domku jednorodzinnego. Sąsiad, który pilnował swojej posesji, usłyszał niepokojące trzaski dochodzące z działki sąsiada. Szybko zawiadomił o tym dyżurnego policji.

Okazało się, że na teren budowy wszedł 15-latek z Wałbrzycha, który usiłował włamać się do stojącego tam barakowozu i okraść go. Na widok patrolu stróżów prawa wziął nogi za pas. Wyrostkowi nie udało się uciec: policjanci dorwali go po paru chwilach.

– Chłopak był pijany: miał ponad promil alkoholu w organizmie – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Nieletni został umieszczony w „policyjnym areszcie”. Za popełniony czyn odpowie przed wydziałem rodzinnym i nieletnich sądu rejonowego.

Tego samego dnia w Jeleniej Górze funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 16-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu.
Przestępca dopuścił się tego czynu w nocy z 17 na 18 marca. Z samochodu, do którego się włamał, ukradł radio i 10 litrów paliwa.
W trakcie czynności przyznał się do dokonania kilkunastu kradzieży rynien miedzianych z budynków w Jeleniej Górze. Był już notowany za czyny karalne.
Tym razem również odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci biją na alarm: coraz więcej nastoletnich bandytów, złodziei i włamywaczy trafia do statystyk. W praktyce nie ma skutecznego rozwiązania tego problemu: osądzeni przez sądy rodzinne małolaci tylko w skrajnych przypadkach trafiają do domów poprawczych lub pogotowia opiekuńczego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
524
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group