Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7531
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Rycerz jutrzenki” Rafała Tomczaka Otoczaka w BWA

Poniedziałek, 3 marca 2014, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: Manu
Jelenia Góra: „Rycerz jutrzenki” Rafała Tomczaka Otoczaka w BWA
Fot. Organizator
Od minionego piątku (28 lutego) do 5. kwietnia w jeleniogórskim BWA można oglądać komiksowo–rysunkową twórczość Rafała Tomczaka Otoczaka zatytułowaną „Rycerz jutrzenki”. Prezentowana wystawa artysty, jego art–ziny i wideoklipy, przygotowane zostały do muzyki zespołu Płetwonurki Szczurki.

Rafał Tomczak (rocznik 1977), absolwent jeleniogórskiego Liceum Plastycznego, podpisuje się pseudonimami „Tomazs” i „Otoczak”. Jest rysownikiem komiksów, grafikiem, fotografem oraz twórcą wideo. Studiował w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej zielonogórskiej WSP i na WSP w Częstochowie.

Twórca i wydawca kilkudziesięciu art-zinów (komiks, rysunek, poezja, fotografia), m.in. „Czarnego padołu” (siedem numerów) i „Białej brwi”, a także wydawanej od roku 2005 serii komiksów dla dzieci pt. „Bi Bułka”, którego - jak dotychczas - ukazały się trzy albumy. Jest wieloletnim współpracownikiem magazynu komiksów „Ziniol”. Publikował m.in. w „AQQ”, „Maci Pariadce”, „Maszinie" i „Ricie Baum”.

Razem z m.in. Olafem Ciszakiem i Przemysławem Mateckim jest członkiem TYNK Gruppe. Współtwórca zespołu Płetwonurki Szczurki, grającego muzykę eksperymentalną, w składzie: Rafał Tomczak Otoczak, Radosław Elwis Boruszak i Grażyna Wikra Wikierska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group