Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7545
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ruszyły prace przy moście na krajowej trójce

Czwartek, 18 lipca 2013, 12:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lipca 2013, 11:27
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ruszyły prace przy moście na krajowej trójce
Fot. Angela
Od dzisiaj (18.07) rozpoczęły się prace przy budowie przeprawy zastępczej przy krajowej trójce w Maciejowej. W przyszłym tygodniu rozpocznie się rozbiórka obecnego mostu tymczasowego i budowa nowego. – Ruch będzie wahadłowy, ale wjazd do Jeleniej Góry nie zostanie zamknięty – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Chodzi o most na krajowej trójce w Maciejowej, który został zniszczony podczas powodzi w lipcu 2012 roku. Wówczas zamontowano tam most tymczasowy, który w tym roku zostanie wymieniony na przeprawę stałą.

- Dzisiaj rozpoczynamy odbudowywanie wszystkich przepraw i dróg w Maciejowej, które ucierpiały podczas powodzi – mówił Hubert Papaj. – Most na krajowej trójce będzie zdemontowany. Było niebezpieczeństwo, że tak jak w roku poprzednim, podczas kilkumiesięcznych prac Jelenia Góra znowu będzie odcięta od świata. Dzięki wykonawcy, Zakładowi Inżynierii Lądowo- Wodnej Jaz z Kunic, udało się znaleźć rozwiązanie, które zapewni ciągłość komunikacji przez Maciejową.

Obok mostu tymczasowego, który na dniach zostanie rozebrany, postawiona zostanie tymczasowa przeprawa, na której będzie ruch wahadłowy. Będą więc pewne utrudnienia, ale wjazd do Jeleniej Góry będzie zapewniony. Dodatkowo kierowcy mogą korzystać z objazdów do Jeleniej Góry przez Wojanów czy Komarno i ul. Kaczawską. W okresie wakacyjnym, czyli największego ruchu do Jeleniej Góry będzie można spokojnie dojechać oraz wyjechać w kierunku Wrocławia – dodaje wiceprezydent.

Budowa stałego mostu potrwa do końca listopada br. Miasto na ten cel otrzymało promesę z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 3 mln 549 tys. zł

- Z tych pieniędzy odbudowane zostaną też trzy inne mostki przy ul. Niecki i ul. Wrocławskiej oraz wyremontowane będą ulice: Trzcińska (która zostanie zakończona w październiku) i Kosynierów (gdzie roboty już są prowadzone i zakończą się najprawdopodobniej w sierpniu) – mówił Czesław Wandzel, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Koszt tymczasowej przeprawy, po której będą mogły przejeżdżać również ciężarówki to 170 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group