Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4565
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszyło „Lato w BWA”. Poszerzanie wyobraźni

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 25 sierpnia 2011, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Warsztaty artystyczne dla dzieci w ramach projektu „front ART” pod nazwą „Lato w Biurze Wystaw Artystycznych” rozpoczęły się 23 sierpnia i potrwają do piątku. Fotograf i artysta Tomasz Mielech oraz absolwentka Liceum Plastycznego Magdalena Michalak prowadzą interesujące zajęcia.

W warsztatach bierze udział 30 osób w wieku od 9 do 12 lat. Każdy dzień warsztatów rozpoczyna się od „Wycieczki z Dziadkiem” do miejsc związanych z historią Jeleniej Góry. W pierwszym dniu uczestnicy warsztatów dotarli na Wzgórze Krzywoustego, gdzie zbierali „skarby” i tworzyli album w technice frottage. W środę dzieci zwiedzały mury obronne i stare miasto. W kolejnych dniach będą podziwiać Bramę Wojanowską oraz architekturę secesyjną. Na koniec zostanie zdobyty szczyt Wzgórza Kościuszki.

Po wycieczce i poczęstunku zaczynają się zajęcia plastyczne, na których tworzone są prace w oparciu o tematykę narodowości, rzek oraz gór świata. Na placu Ratuszowym maluchy prezentowały swoje dzieła, które przedstawiały ludzi różnych narodowości. Dzieci podzielone na grupy stworzą także symboliczne obrazy sześciu największych rzek świata, które „popłyną” z okien Galerii BWA na Plac Ratuszowy. Na ulicy Długiej powstanie też instalacja z papieru i kartonu prezentująca największe łańcuchy górskie świata.

W ostatni dzień warsztatów dzieci zapoznają się z elementami jednej z klasycznych technik fotografii, a także będą same wywoływać zdjęcia. Zajęcia te dadzą możliwość eksperymentowania z fotografią oraz pozwolą młodym odbiorcom sztuki poznać różnice między fotografią cyfrową, a coraz mniej „uchwytną” fotografią analogową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kojaII 25-08-2011 9:14
Fantastyczna sprawa! Dzieci bardzo zadowolone a i dorośli też! Nauka połączona z przyjemnością! Gratuluję pomysłu na spędzenie wakacji w mieście!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group