Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszyli na rowerowy podbój Czech

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 23 maja 2009, 14:09
Aktualizacja: 22:01
Autor: ahawer
Fot. Tejo
Dziś rano na placu Ratuszowym uczestnicy IX Międzynarodowego Rajdu Kolarskiego powiatów i miast partnerskich Jelenia Góra – Jablonec nad Nisou– Bautzen spotkali się z władzami naszego miasta.

Spotkanie z władzami naszego miasta to jeden z programów, jaki został ustalony wcześniej przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze (strona polska), Bautzner Fahrad Touristick Klub Steinhaus e.V Bautzen (strona niemiecka) i Mesto Jablonec n. Nisou (strona czeska).

Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Szereniuk pożyczył wszystkim kolarzom szerokiej drogi, żałował, że sam nie może pojechać z nimi.

W rajdzie uczestniczą reprezentacje poszczególnych stron, w składach maksymalnie 25 osobowych z każdej strony.
Rajd będzie trwał pięć dni. Rozpoczął się w czwartek, a potrwa do poniedziałku. W tym roku główną bazą jest Karpacz. Polscy organizatorzy zapewniają uczestnikom Rajdu program turystyczno-krajoznawczy, kulturalny oraz sportowo rekreacyjny. Każda ze stron zatacza pełne koła trasy łączącej poszczególne Powiaty i Miasta Partnerskie - ok. 400km łącznie. Trasa została specjalnie przygotowana tak, aby pokazać walory turystyczne i krajoznawcze Polski, Czech i Niemiec.
Dziś rowerzyści udali się do Świeradowa Zdroju. Po obiedzie przekroczą granicę polsko – czeską (Czerniawa- Nowe Mesto), gdzie przejadą na trasie do Jablonca n. Nisou. Tu długość trasy wymierzono na 110 km.

IX Międzynarodowy Rajd Kolarski powiatów i miast partnerskich Jelenia Góra – Jablonec nad Nisou– Bautzen jutro ruszy w kierunku granicy czesko – niemieckiej i Budziszyna. W poniedziałek zaś wyjazd z Budziszyna zaplanowano na 9:30 w kierunku granicy niemiecko –polskiej w Sieniawce, obiad w Bogatyni, następnie wyjazd do Jeleniej Góry trasą przez Frydlant, Mirsk, Starą Kamienice. O godzinie 18:00 kolarze powinni przyjechać do Jeleniej Góry, gdzie nastąpi oficjalne zakończenie rajdu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group