Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8408
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ruszył remont chodnika, kiedy budowa kortu?

Piątek, 14 października 2016, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 15 października 2016, 9:06
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Ruszył remont chodnika, kiedy budowa kortu?
Fot. AP
W poniedziałek (10.10) Kółko Rolnicze Siedlęcin rozpoczęło realizację pierwszej części zadania, zgłoszonego do budżetu obywatelskiego pod nazwą „Poprawa infrastruktury otoczenia szkół w Sobieszowie (wykonanie boiska do gry w tenisa przy szkole STO oraz remont chodnika przy ulicy Ogrodowej przed ZSP nr 15 i Gimnazjum nr 5). – A kiedy ruszy budowa boiska do tenisa? – pytają mieszkańcy Sobieszowa.

Remontowany chodnik przed Zespołem Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie ma być gotowy 25 października, ale wykonawca wszedł na plac budowy o tydzień później niż planowano, więc nie wiadomo, czy na czas zakończy prace. Miasto miało bowiem problem ze znalezieniem wykonawcy i zapytanie ofertowe powtarzane było aż trzykrotnie.

- Dla nas najważniejsze jest, że remont chodnika już trwa – mówi Anna Poręba, wnioskodawczyni projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego. – Ten trakt był w opłakanym stanie i zagrażał bezpieczeństwu użytkowników, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży idącej do szkoły. Chodnik nie był remontowany od 40. lat, a jego duże płyty były popękane i ruchome – dodaje.

Natomiast na realizację drugiej części zadania, czyli budowę boiska do gry w tenisa przy Zespole Szkół Społecznych „STO na 100” przy ul. Bronka Czecha, trzeba jeszcze poczekać. Obecnie ogłoszono zapytanie ofertowe i Miasto czeka na chętnych. Termin zakończenia prac ustalono na połowę grudnia.

- Przy szkole społecznej nie ma żadnego boiska, tym bardziej cieszymy się, że nasz wspólny projekt zajął trzecie miejsce i placówka niebawem będzie miała zarówno kort tenisowy z nawierzchnią ze sztucznej trawy, jak i boiska do siatkówki i koszykówki oraz piłki ręcznej – dodaje Anna Poręba.

Wnioskodawcami tych zadań byli: Anna Poręba, Janusz Wojtas, Zbigniew Stępień oraz Jadwiga Tokarewicz, Społeczne Towarzystwo Oświatowe Zespołu Szkół Społecznych, Halina Wojtowicz- Moszyńska i Sylwia Kędzior.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group