Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3185
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pilchowice: Rusztowania na moście już nie ma

Niedziela, 5 kwietnia 2020, 9:38
Aktualizacja: Wtorek, 7 kwietnia 2020, 11:18
Autor: Przemek Kaczałko
Pilchowice: Rusztowania na moście już nie ma
Fot. Przemek Kaczałko
Po burzy medialnej, jaka przewinęła się przez lokalne i ogólnopolskie media – z mostu nad Jeziorem Pilchowickim zdjęto rusztowania, które najprawdopodobniej zamontowano na zlecenie filmowców. Wciąż zagadką pozostaje, czy faktycznie planowano wysadzić zabytkowy obiekt na potrzeby filmu "Mission impossible" z Tomem Cruisem w roli głównej.

Linia kolejowa z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego ma szansę na rewitalizację - takie plany ma Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który chce przejąć wiele lokalnych odcinków i przywrócić ruch pociągów. Tym bardziej szokujące były doniesienie o planach ekipy filmowej, która miała wysadzić most na potrzeby hollywoodzkiej produkcji. Oficjalnie PKP PLK, które - póki co - zarządza linią, dementowało doniesienia o planowanym wysadzeniu obiektu, który powstał na początku XX wieku. W odpowiedzi - Piotr Rachwalski, były prezes Kolei Dolnośląskich, który nagłośnił sprawę w przestrzeni publicznej - przedstawił szereg dokumentów i korespondencji, które miały potwierdzać szokujące zamiary filmowców. W sprawę włączył się również konserwator zabytków, który stara się o wpisanie mostu w Pilchowicach do rejestru zabytków (obiekt znajduje się w ewidencji zabytków, więc nie jest aż tak chroniony, jak w przypadku wpisu do rejestru).

Ostatecznie, zarówno producent, jak i zarządca linii kolejowej zapewniają, że obiekt nie zostanie wysadzony. Mówi się również o szansie rewitalizacji linii, dzięki środkom od filmowców. Jak będzie w rzeczywistości, okaże się być może jeszcze w tym roku. Do czasu zakończenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, realizacja siódmej części przygód z Tomem Cruisem w roli głównej została wstrzymana.

W galerii do artykułu prezentujemy zdjęcia jeszcze sprzed demontażu rusztowania. Konstrukcję zdjęto na początku bieżącego tygodnia.

Twoja reakcja na artykuł?

40
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
7%
Nudzi
2
3%
Smuci
2
3%
Złości
12
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
213
Tak
32%
Nie
61%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group