Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 3748
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rusza klasa policyjna w Piechowicach. Dzień otwarty – jutro

Poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 16:49
Aktualizacja: 16:50
Autor: KMP
Od września 2011 roku w ramach innowacji pedagogicznej uruchomiona zostanie klasa policyjna w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Jutro (5 kwietnia 2011 roku) w godzinach od 9.30 – 15.00 jeleniogórscy policjanci, dyrektor oraz kadra pedagogiczna Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach organizują dni otwarte. Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą skorzystać z autobusu MZK, który o 8.50 zabierze chętnych spod Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. Autobus przejedzie obok szkół na Osiedlu Zabobrze , Sobieszów do Piechowic.

Założeniem twórców programu jest przyjęcie rozwiązań, które zaowocują w przyszłości bardziej świadomym ubieganiem się jego adresatów o przyjęcie do służby w policji, a także otwarciem się policji jeleniogórskiej na młodzież .

Program obejmuje 466 godzin zajęć lekcyjnych i będzie realizowany w blokach tematycznych w czasie trzech lat nauki w liceum. Program rozszerzono o aspekty problematyki policyjnej. Zajęcia prowadzić będą doświadczeni policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przewidziane są między innymi zajęcia teoretyczne dotyczące wiedzy o policji, wybranych elementów prawa, zagadnienia dotyczące przemocy domowej oraz postępowanie w sprawach nieletnich. Przewidziano również zajęcia z technik samoobrony, które prowadzić instruktor walki wręcz.

Nie wszyscy absolwenci klasy policyjnej muszą zostać policjantami, ale wszyscy zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności, które pozwolą im świadomie wpływać na bezpieczeństwo zarówno własne, swoich najbliższych, jak i bezpieczeństwo publiczne – zachęca podinspektor Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group