Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 11 kwietnia
Imieniny: Filipa, Leona
Czytających: 12720
Zalogowanych: 39
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rusza Centrum Aktywności Obywatelskiej

Czwartek, 27 marca 2025, 10:23
Aktualizacja: 10:24
Autor: Marcin Ryłko – rzecznik prasowy Miasta
Jelenia Góra: Rusza Centrum Aktywności Obywatelskiej
Fot. UM Jelenia Góra
27 marca w nowej siedzibie przy ul. Kopernika 2/1 podpisana została umowa pomiędzy prezydentem Jeleniej Góry a przedstawicielami organizacji pozarządowych z miasta oraz z regionu jeleniogórskiego, które wspólnie prowadzić będą Jeleniogórskie Centrum Aktywności Obywatelskiej. Na jego funkcjonowanie Miasto przeznaczy w tym roku ponad 106 tys. zł.

Dofinansowanie zostało przyznane działającym wspólnie: Fundacji „Jagniątków z Jeleniej Góry, Fundacji Rozwoju Holistycznego i Zrównoważonego Windmill Tree z Leśnej oraz Fundacji Mavka ze Świeradowa Zdroju.

Centrum ma wspierać organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i osoby fizyczne w działalności na rzecz pożytku publicznego, oferując m.in. doradztwo, przestrzeń do pracy i spotkań oraz rozwój kompetencji zawodowych. Działania te mają również promować współpracę społeczną i partycypację obywatelską w mieście.

Jeleniogórskie Centrum Aktywności Obywatelskiej pomagać będzie organizacyjnie, logistycznie i merytorycznie organizacjom pozarządowym, grupom inicjatywnym i osobom fizycznym chcącym dokonać rejestracji organizacji lub dołączyć do jednej z już zarejestrowanych, działającym lub chcącym działać na terenie Miasta Jelenia Góra w sferze pożytku publicznego.

Organizacje pożytku publicznego w JCAO będą mogły liczyć na czasowe udostępnianie adresu siedziby i odbiór przesyłek, udostępnianie stanowisk pracy, korzystanie z sal w celu prowadzenia spotkań, konferencji, seminariów, wystaw etc. Skorzystać będzie można też z doradztwa pracowników merytorycznych w zakresie zagadnień związanych z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych czy w zakresie pozyskiwania środków na działalność statutową. Będzie to miejsce wymiany informacji i doświadczeń między organizacjami.

Centrum ma również rozwijać kompetencje zawodowe osób pracujących w organizacjach pozarządowych poprzez szkolenia i doradztwo oraz promować partycypację społeczną poprzez współpracę z Miastem Jelenia Góra.

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
164
Tak - świetny pomysł
61%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
28%
Nie mam zdania
11%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego „tanie auto” często wychodzi drożej? Pułapki branży moto
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Schronisko Pod Muflonem – najładniejsze w Sudetach?
 
Karkonosze
Nad Śnieżką przeleciał Księżyc. W tym czasie ludzie wracają z jego drugiej strony
 
Pogoda
Zima nie odpuszcza...
 
Inne wydarzenia
Mordercza walka, Śnieżka na trasie prestiżowego ultramaratonu
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group