Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7294
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Ruiny w remoncie

Piątek, 28 września 2018, 6:28
Aktualizacja: Sobota, 29 września 2018, 6:32
Autor: WAC
Stara Kamienica: Ruiny w remoncie
Fot. WAC
Kolejne pomieszczenia w przyziemiach ruin zamku w Starej Kamienicy zostały wyremontowane w ramach tegorocznego etapu prac renowacyjnych. Gmina na realizację tej inwestycji otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przypomnimy. Renowacja pozostałości ruin pałacu w Starej Kamienicy wraz z otoczeniem trwa już od jakiegoś czasu. W poprzednich latach oczyszczono teren z porastających go samosiejek, wywieziono gruz oraz wszelkiego rodzaju nieczystości zalegające w fosie, odnowiono prowadzący do ruin czteroprzęsłowy kamienny most oraz odremontowano część pomieszczeń znajdujących się w przyziemiach. W tym roku odnowiono dwie kolejne piwnice w przyziemiach wraz z umocnieniem ich stropów, wzmocniono mury na narożach oraz połączono most z pozostałościami ruin budowli.

Samorządowcy chcieliby, aby z czasem w odnowionych wnętrzach po zakończeniu ich renowacji powstało muzeum z detalami architektonicznymi oraz inne przedmiotami wydobytymi przez archeologów z fosy oraz piwnic obiektu.

Twoja reakcja na artykuł?

29
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group