Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7073
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ruina po PKP do remontu

Sobota, 14 czerwca 2008, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ruina po PKP do remontu
Czy dawny hotel "Pod Łabędziem" wróci do świetności?
Fot. TEJO
Przy ul. Wincentego Pola na zaniedbanym budynku należącym niegdyś do Polskich Kolei Państwowych pojawiły się rusztowania. Kamienica wkrótce przestanie straszyć.

Obiekt od kilku lat czekał na kupca. PKP wyprowadziły stąd swoje przychodnie kolejowej służby zdrowia, zamknęły gmach na kłódkę i uzbroiły się w cierpliwość. Długo nikt nie chciał wyłożyć pieniędzy na sypiący się budynek.

Tymczasem kilka dni temu front kamienicy przykryły rusztowania. Pierwsza jaskółka zmian na lepsze. Kto gmach kupił? Nie wiadomo. Nie udało nam też dowiedzieć się, co w nim będzie.

Zanim trafiły tu przychodnie i kolejowe pogotowie ratunkowe, w budynku były mieszkania. A pierwotnie – Hotel „Pod Łabędziem”, zbudowany na początku XX wieku blisko dworca kolejowego. To właśnie podróżni, którzy chcieli zatrzymać się na nieco dłużej w Jeleniej Górze, tu nocowali.

Kamienica jest jedną z kilku w Jeleniej Górze należących do PKP. Większość z nich to pustostany, które czekają na kupca. Największa nieruchomość to kolos: hotel „Sudety” przy ulicy Krakowskiej. Jest także dawny biurowiec kolejowy, tzw. dom pod zegarem przy ul. 1 Maja. Wszystkie są w coraz gorszym stanie technicznym, ale właściciel nie traci nadziei, że w końcu je sprzeda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1161
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group