Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 4083
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Rudawianie” po sesji nagraniowej w PR Wrocław

Czwartek, 5 kwietnia 2012, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: „Rudawianie” po sesji nagraniowej w PR Wrocław
Fot. Archiwum
Zespół śpiewaczy „Rudawianie” z Janowic Wielkich zakończył nagrywanie materiału do audycji „Ludowa Lista Przebojów”. Emisja: 22 kwietnia w godz. od 7. do 10. na antenie Polskiego Radia Wrocław.

W audycji radiowej „Ludowa Lista Przebojów” prezentowane będą nagrania zespołów ludowych. Podczas trwania audycji i po jej zakończeniu słuchacze będą mogli zagłosować przez SMS na najlepsze zespoły ubiegające się o nagranie własnej płyty.

W wywiadzie z redaktorką Małgorzatą Majeran-Kokott, członkowie zespołu „Rudawianie” i ich przyjaciele opowiedzą o kapeli, muzyce, pasjach oraz Janowicach Wielkich. Będzie można także usłyszeć kilka utworów zarejestrowanych podczas profesjonalnej sesji nagraniowej.

„Rudawianie” działają blisko trzy lata. Zespół jest finansowany jest przez Urząd Gminy - Janowice Wielkie. Kultywuje polskie piosenki ludowe, biesiadne. Posiada w swoim repertuarze piosenki estradowe. Zespół występował wielokrotnie w okolicznych miejscowościach oraz brał udział w różnych przeglądach m.in. w Miechowicach, Szklarskiej Porębie czy Zgorzelcu. Kapela wystąpiła także na Międzynarodowym Festiwali Folkloru Polsko-Czeskie Spotkanie 2011 w Jabloncu nad Nysą i Jeleniej Górze/Sobieszowie. Na swym koncie mają liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. na cyklicznym Przeglądzie Zespołów Ludowych i Śpiewaczych w Mysłakowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group