Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5925
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozrywkowe oblicze mundurowych

Sobota, 21 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 lipca 2007, 6:33
Autor: AGA
Jelenia Góra: Rozrywkowe oblicze mundurowych
Fot. Agnieszka Gierus
Święto policji z quadem, szybowcem i „promillowymi” okularami.

Z okazji 88. rocznicy powołania Policji Państwowej funkcjonariusze przygotowali w sobotę na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego loterie fantowe, gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami. Na festynie pojawili się też młodzi ludzie z Ukrainy oraz dzieci z domu dziecka przy ul. Sobieskiego.
– Już od dwóch lat komendant policji pełni honorowy patronat nad naszym domem. Dzisiaj dzieci mogły dziś skorzystać z wielu atrakcji, np. lotów samolotem – mówi dyrektor Żaneta Babul.

Rozrywki nie brakowało – straż pożarna zaprezentowała sprzęt gaśniczy, Straż Ochrony Kolei i Straż Graniczna pokaz tresury psów. Można było zobaczyć również pokazy przygotowane przez ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia, spróbować swoich sił we wspinaczce, przejechać się quadem lub polecieć szybowcem.

Z kolei straż miejska wspólnie z policjantami Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze przygotowała dla dzieci miasteczko ruchu drogowego oraz rowerowy tor przeszkód.
Chętni mogli założyć specjalne „promilowe” okulary i zobaczyć, jak postrzega się rzeczywistość po spożyciu alkoholu.

Równowagę testowali pokonując slalomem tor przeszkód. Mało komu udało się zrobić to bezbłędnie. Swoje umiejętności prezentowali też judocy, pokazując różne rodzaje padów, rzutów i przewrotów.

Organizatorzy przygotowali także turniej wiedzy o Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Na zakończenie festynu wystąpił zespół „W tym sęk”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group