Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6199
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Rozpoczynamy przegląd szopek

Sobota, 13 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 13 stycznia 2007, 9:44
Autor: Angelika Grzywacz
Kotlina Jeleniogórska: Rozpoczynamy przegląd szopek
Fot. Krzysztof Knitter
Prawdziwy hit dla parafian.

Na prośbę naszych Czytelników, rozpoczynamy przegląd szopek betlejemskich, wystawionych w kościołach. Jest na co popatrzeć: drewniane figurki, kolorowe tło i piękne, naturalne ozdoby. W niektórych świątyniach rozpościera się zapach drewna i suchej trawy, z których wykonana jest szkopa.
Zaznaczamy jednakże, że nie jest to konkurs, chodzi nam jedynie o udokumentowanie i pokazanie efektów ciężkiej pracy księży oraz parafian - autorów szopek.
- Szopkę buduje się od dwóch dni do tygodnia – mówi ksiądz Grzegorz Niwczyk, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze. – Wszystko zależy od wielkości szopki i od tego, czy do budowy się wcześniej przygotuje materiały.
W kościele tej parafii szopka jest zbudowana z drewna. Druga – skromniejsza - stoi w świątyni w budowie. Niżej przedstawiamy zdjęcia.
Zdjęcia szopek z jeleniogórskich kościołów przedstawimy w najbliższym wydaniu tygodnika Jelonka. W kioskach już od poniedziałku (15 stycznia). Zobacz koniecznie.
Zapraszamy też parafian, do przysyłania zdjęć szopek stojących w ich kościołach (redakcja@jelonka.com). Najciekawsze przedstawimy na naszych łamach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group