Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2143
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozpoczęli „małą maturę”. Dziś część humanistyczna

Wtorek, 24 kwietnia 2012, 9:37
Aktualizacja: 9:39
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Rozpoczęli „małą maturę”. Dziś część humanistyczna
Fot. Petr
O godzinie 9.00 uczniowie trzecich klas gimnazjów przystąpili dziś do zdawania pierwszego z testów w ramach „małej matury”. Trwa część humanistyczna. Po rozwiązaniu zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie gimnazjaliści przystąpią do egzaminu z języka polskiego.

Test z historii i wiedzy o społeczeństwie trwa 60 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut). Zadania mają formę zamkniętą.

O godzinie 10.45 ruszy egzamin z języka polskiego. Na jego napisanie „mali maturzyści” będą mieli 90 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 45 minut). Zadania mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą – wśród tych znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna.

- Towarzyszy nam spory stres. To pierwszy taki egzamin w życiu; sprawdzian, od którego zależy nasza przyszłość. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Musimy napisać testy jak najlepiej – mówiły nam Marcelina Bryniak i Magdalena Stręk, gimnazjalistki z „Trójki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group