Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3546
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Borowice: Rozpoczął się cykl szkoleń siatkówki kobiet na siedząco

Środa, 29 października 2008, 16:23
Aktualizacja: Czwartek, 30 października 2008, 22:09
Autor: JEN
Jak już pisaliśmy w ośrodku wypoczynkowym Opolanin w Borowicach rozpoczęło się szkolenie zespołu koszykówki kobiet na siedząco zorganizowane i prowadzone przez klub start Simet Jelenia Góra.

W ubiegły weekend odbyło się pierwsze z serii pięciu zgrupowań nowo tworzonej grupy kobiet z Dolnego Śląska kobiet, które zgłosiły się do uprawiania tej dyscypliny. W efekcie wszystkich szkoleń wyłoni się z tej grupy drużynę, która da początek tworzonej reprezentacji kraju. Po uzupełnieniach stworzy się potem kadrę Polski, która weźmie udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy planowanych jesienią 2009 r.

Jak powiedział Wiktor Żuryński, który razem z Janem Kazimierzem Kowalskim prowadzi zajęcia w pierwszych wzięło udział 16 pań, w tym 6 jeleniogórzanek. Naukę rozpoczynają od nauki podstaw w tej dyscyplinie, bo spora część ma pierwszy kontakt z siatkówką na siedząco.

Następne zajęcia finansowane w całości przez Urzędu Marszałkowski we Wrocławiu, odbędzie się ponownie w Borowicach od 7 do 10 listopada.
Drużyna pań będzie miała okazje do wzięcia udziału w męskim finale Pucharu Polski, który odbędzie się 9 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11.

Panie, które chcą się sprawdzić w siatkówce na siedząco mogą się jeszcze zgłaszać do tworzącej się drużyny, bo są jeszcze wolne miejsca. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 601952560 lub napisać zgłoszenie mailem: simet@interia.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group