Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5254
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Rozmowy o Karkonoskiej Komunikacji Autobusowej

Wtorek, 9 listopada 2021, 6:03
Autor: WAC
Powiat: Rozmowy o Karkonoskiej Komunikacji Autobusowej
Fot. WAC
W siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się wczoraj (8.11) spotkanie poświęcone Karkonoskiej Komunikacji Autobusowej.

W dyskusji uczestniczyli starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski, sekretarz powiatu Ewa Lijewska – Małachowska oraz wójtowie i burmistrzowie gmin z terenu powiatu karkonoskiego. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Powiatowej Komunikacji Autobusowej. Rozmawiano także o perspektywach jej rozwoju.

W ramach naszej komunikacji w nowym roku będziemy chcieli zaproponować połączenie międzypowiatowe, z powiatami lwóweckim i lubańskim - mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Obecnie szykujemy porozumienia w tej sprawie z tymi samorządami. Na pewno będziemy chcieli kilka połączeń dołożyć. Już wiemy, że jest też kilka sugestii co do zmian lokalizacji przystanków. Ilość linii podobnie jak w tym roku będzie oscylować w okolicach 15. Dotychczasowa siatka linii się sprawdziła o czym świadczy ilość sprzedanych biletów. Do połowy roku z przewozów Powiatową Komunikacją Autobusową skorzystało około 200 tysięcy złotych. To świadczy, że to ważny społecznie projekt, który chcemy kontynuować.

Karkonoska Komunikacja Powiatowa wystartowała 1 lutego. To 11 linii, które łącznie przebiegają przez 40 miejscowości ze wszystkich gmin powiatu karkonoskiego. Do czasu jej uruchomienia niektóre z wsi, zwłaszcza w gminach Jeżów Sudecki i Stara Kamienica były wykluczone komunikacyjnie. Organizatorem projektu jest Powiat Karkonoski, a operatorem PKS Tour Jelenia Góra. Tegoroczny koszt PKA to 2 miliony 760 tysięcy złotych, z czego 90 procent pochodzi z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Twoja reakcja na artykuł?

37
65%
Cieszy
6
11%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
0
0%
Złości
11
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group