Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6027
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozmowa z senatorem Krzysztofem Mrozem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 października 2015, 7:51
Aktualizacja: Czwartek, 29 października 2015, 8:03
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Nowy senator regionu jeleniogórskiego Krzysztof Mróz z Prawa i Sprawiedliwości nie obiecuje drugiego Davos, jak poprzednik. Deklaruje współpracę z samorządami i lobbing na rzecz Jeleniej Góry i powiatów ościennych.

Przemek Kaczałko: Oczywiście startuje się po to, żeby wygrać, ale spodziewał się pan tego?
Krzysztof Mróz: Oczywiście, że startujemy po to, żeby wygrać, natomiast swoje szanse oceniałem na 30-40 procent. Wiadomo, tutaj teren dla wyborców konserwatywnych jest trudniejszy, niż na Podkarpaciu czy na całej ścianie wschodniej, ale udało się. Myślę, że to jest też pokłosie tego, że mieszkańcy w Polsce – także w Jeleniej Górze, chcieli zmian po ośmiu latach rządów Platformy Obywatelskiej.

W przeciwieństwie do dwóch głównych kontrkandydatów „nie wisiał pan na każdym rogu ulicy”. To pomogło?
Myślę, że bardziej miała tu miejsce chęć zmiany. Nie ważne, ile by kandydaci PO pieniędzy zainwestowali, to nie przełamali tendencji chęci zmiany w Polsce po ośmiu latach rządów, znużenia Platformą i niepowodzeniami, czy błędami, które Platforma popełniła. Na pewno pomogły też podziały w Platformie Obywatelskiej.

Postawi pan dobry obiad Jerzemu Pokojowi lub Grzegorzowi Schetynie?
Nie znam pana Grzegorza Schetyny, natomiast niewątpliwie sytuacja, że ze środowiska PO było dwóch kandydatów, to była rzecz, która sprzyjała jak w każdym przypadku rozbicia głosów – temu trzeciemu. To wszystko nałożyło się na to, że jest sukces i mamy mandat dla Prawa i Sprawiedliwości w trudnym dla prawicy okręgu.

Jest pan zwolennikiem zmian w Konstytucji RP? Jeśli tak, to jakich?
To trzeba przemyśleć. Nie przychodzę z pomysłem na zmiany w Konstytucji, to są przede wszystkim fachowcy, którzy muszą to przemyśleć. Chcę skupić się na sprawach lokalnych. Wiele osób pytało mnie, czy przeniosę się do Warszawy – raz na trzy tygodnie, na kilka dni tak, ale tutaj będę mieszkać, tutaj będę żyć, tutaj otworzę biuro senatorskie, tutaj będę chciał pracować dla dobra regionu i budować pozytywny lobbing spraw naszych w Warszawie, we Wrocławiu.

Jakie priorytety pan sobie wyznaczył?
Tych spraw jest bardzo dużo. To są kwestie infrastrukturalne, ściąganie inwestycji na nasz teren, służba zdrowia – wiemy jakie są problemy w szpitalu wojewódzkim, udało się ten pożar ugasić, ale to nie rozwiązuje wszystkich problemów. Tych spraw do załatwienia będzie wiele, liczę na dobrą współpracę z samorządami. Dla rozwiązywania konkretnych spraw trzeba współpracować na szczeblu warszawskim, wrocławskim i jeleniogórskim. Jako 9-letni samorządowiec myślę, że mam taką perspektywę i deklaruję pełne wsparcie dla Jeleniej Góry, także z prezydentem Marcinem Zawiłą.

Obrady Senatu będą teraz tak barwne i merytoryczne, jak Rady Miejskiej Jeleniej Góry?
Będę starać się, tak samo jak byłem aktywnym radnym, starać się być aktywnym senatorem. Korzystając z okazji chciałbym wszystkim mieszkańcom naszego regionu, którzy oddali na mnie swój głos, serdecznie podziękować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~... 28-10-2015 8:16
Jeśli wierzyć słowom pana senatora Mroza, będziemy wreszcie mieli pierwszego parlamentarzystę z Jeleniej Góry, który "chce skupić się na sprawach lokalnych", trzymam kciuki i jestem ciekaw jakie będą tego efekty.
~!!!! 28-10-2015 8:16
Czy będzie biuro senatorskie w Jeleniej.?
~gratuluję 28-10-2015 8:44
i życzę ciężkiej efektywnej pracy
~: 28-10-2015 8:57
Poprzedni posłowie (wiadomo, że oni "mogą" więcej) NIC dla Jeleniej Góry nie "zdziałali" - to zrobi to Senator? Bardzo chciałbym się mylić, ale widoczne "cofanie" się rakiem z obietnic PIS-u, nie utwierdza mnie w tym podejrzeniu...
~Simplex 28-10-2015 9:03
Panie Senatorze! Zyczę powodzenia w działaniu! I Mądrości. Jak najwięcej.
~czujność 28-10-2015 10:14
Panie senatorze po zwycięstwie ,należy ,jak mawialł Lenin ,którego cytował brat prezesa, zachować czujność rewolucyjną.Otóż jeżeli nie przystąpi pan do krucjaty smoleńskiej ,będzie pan sekowany.
~niezależna2.0 28-10-2015 10:14
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i jeśli zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, to powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny." Autor : Święty Antoni
~zzz 28-10-2015 10:36
Mam nadzieję, że Pan senator nie zapomni o problemach jeleniogorzan żyjących z pensji minimalnej !
~anty PISOwscy 28-10-2015 10:47
Nic pan nie zrobił dla Cieplic , nigdy nie widać pana na Cieplickich imprezach spotkaniach, nie współpracuje pan z radą Cieplic, a co do Prezydenta Miasta nigdy pan i pana Partia nie współpracowała tutaj w Jeleniej Górze- dla samej zasady. Więc nie mówmy ,że region jest ważny. Nie jesteście z mojej bajki za brak dialogu, za używanie dziwnego słownictwa. Za 4 lata przyjdzie podsumowanie tego kto co robił
~gluś 28-10-2015 11:35
przecież to będzie kolejny jedynie guzik w głosowaniu wg. interesu partii, osobiście uważam, że senat to zupełnie zbędna instytucja i do tego bardzo kosztowna
~niezależna2.0 28-10-2015 11:59
... niestety najbliższe 4 lata psu w dup...ę... mam nadzieję, że zbiorowa głupota 5 mln wyborców PIS okaże się zbawieniem na przyszłość - być może nie ma innego sposobu na pozbycie się raz-na-zawsze Jarka i jego ekipy oraz całego episkopatu...czekamy, obserwujemy, oceniamy...
~Real 28-10-2015 12:36
Sami pseudo prorocy, już wszystko wiedzą. Wy naprawdę chcecie dobra kraju, czy jakieś tam "wyssane z mlekiem matki" uprzedzenia do prawicy są ważniejsze? Trzeba realnie oceniać sytuację. Jak PIS czy Kukiz nie dadzą rady, to w następnych wyborach można prognozować zwycięstwo grup skrajnych, z lewa i prawa, rewolucyjnych. PIS jest w sumie bardzo umiarkowaną partią, zachowującą standardy demokratyczne i europejskie. Życząc im powodzenia, życzysz powodzenia samemu sobie. Co, totalna rozpierducha w kraju będzie lepsza?
~niezależna2.0 28-10-2015 13:01
...nie trzeba być prorokiem, żeby wiedzieć czego można spodziewać się po skrajnie prawicowej, radykalnej partii...to, że nie dadzą rady jest więcej niż pewne, bo właśnie ci, którzy realnie oceniają rzeczywistość nie dali nabrać na przedwyborcze obietnice bez pokrycia..."PIS jest w sumie bardzo umiarkowana partią, zachowująca standardy demokratyczne i europejskie" - to jest właśnie ten Twój realizm "wyssany z mlekiem matki" ?
~Real 28-10-2015 13:28
PIS ma być skrajnie prawicowy i radykalny? Na naszej scenie politycznej określeniem skrajny, można nazwać np. Korwina, Ruch Narodowy, czy Razem. A i tak są łagodne odmiany skrajności, takie niegroźne "dla otoczenia". Druga sprawa, no tak mamy jak mamy, SLD był właściwie liberalny, a PIS niby prawica a w programie socjalizm że hej. Pokiełbaszone to wszystko. Osobiście nie patrzę na programy partii, sprawy gospodarcze, społeczne, światopoglądowe. Bardziej interesuje mnie, która władza mniej kradła, a była bardziej propaństwowa. Ta która zajmie się złodziejskimi rekinami, prywatnymi i państwowymi, a nie dowalaniem bidnemu szaremu obywatelowi.
~ 28-10-2015 13:40
Pan Mróz SENATOREM zostanie dopiero po zaprzysiężeniu. Obecnie jest tylko radnym Mrozem.
~niezależna2.0 28-10-2015 14:06
... PIS posługuję się archaiczna ideologią syndykalizmu narodowego tak starą jak Jarek a więc nie ma mowy o żadnym rozwoju - za to regres jest pewny...a mnie interesują programy, ich koszty i źródła finansowania...sprawy społeczne, gospodarcze i światopoglądowe są niezmiernie istotne, bo to są właśnie realia w których żyjemy...Polska PIS-owska to m nie moja wizja, PAD to nie mój buraczany prezydent, kler to przyczyna biedy społeczeństwa - kiedyś, obecnie i w przyszłości...żyję nadzieją, że połowa twardego, betonowego elektoratu nie dociągnie do przyszłych wyborów...
~strach 28-10-2015 14:29
Jak można należeć do partii ,bez refleksji,która jest antydemokratyczna?Otóż w Rosji ,Białorusi wódz wyznacza kandydatów na stanowiska.U na czyni to na wzór Putina prezes. WPO o prezeydenture starli się Komorowski I Sikorski.A U nas?Z premierem to samo.Czy wkraczamy w czasy neofaszyzmu?
~wow 28-10-2015 15:03
mrozik 8b pamiętasz ... ?
~Real 28-10-2015 15:06
Aż musiałem zerknąć co to za ustrojstwo "syndykalizm narodowy". Falanga, gen. Franco a PIS, no cóż chyba absurd nie zna granic. Dyskusja nie ma sensu, ale podobno demokracja to też wzajemny szacunek. To może pozostając przy swoich poglądach szanujmy się chociaż wzajemnie.
~wow 28-10-2015 15:08
pamiętasz szkołę nr 8jak kapowałeś i byłeś lizodopą?
~piotrr 28-10-2015 17:34
niezależna2,0 gwarantuje ci buraczany madralo słabo zorientowany że elektorat PIS to nie same babcie jak ci sie pewnie wydaje. Proponuję sprawdzić jak głosowali młodzi jeśli potrafisz.
~jol 28-10-2015 21:55
kolegom ze studiów do dziś na "cześć" nie odpowiada...taki człowiek...
~fan sekty po 29-10-2015 7:59
@ strach....was się bać....kjmć To jest bełkot skierowany do równie prymitywnych lewackich p...pów z PO - i po co się podniecać
~ 29-10-2015 8:10
9 lat w samorządzie - czas iść do komunii. Przeczytajcie oświadczenie majątkowe tego pana. Nie ma żadnej wartości. Kolejny pseudoekonomista nic nie wnoszący do gospodarki, żyjący z podatników. Na całe nieszczęście (a może szczęście) senat nic nie może, ale diety i tak są wypłacane. Tylko przykro, że taka jest większość polityków.
~kajka 29-10-2015 8:59
To są jaja i kupa śmiechu. Mróz senatorem, to jest dokładnie tyle warte co Papaj i Miedziński. Polska coraz bardziej staje na głowie.
~poinformowany 29-10-2015 9:48
Mroza namówił na startowanie Rzońca. Cały czas mówił mu, co ma robić.
~Duch Gór 29-10-2015 11:27
Ja pamietam szkołe i 8 B . Trzy lata i nigdy nie widziałem i nie słyszałem aby , Krzysiek Mróz , kapował!
~gluś 29-10-2015 11:29
sztandarowe hasło PiS to kwalifikacje jego reprezentantów no to gratuluję kadr w senacie [...]
~niezależna2.0 29-10-2015 12:08
...do gluś dziękuje za podanego linka...polecam poczytać o wielkiej "karierze" senatora Mroza...kolejny raz potwierdza się teza, że największe (...) lgną do polityki...
~cieplicc 29-10-2015 15:31
foto numer 4 - prawdziwe oblicze pana Mroza ?:)
~ 2-11-2015 19:21
Przecież już po wyborach - schowajcie reklamę pana Mroza! Nadchodzi mroźny sezon...
~@ 2-11-2015 19:24
Teoria zmiany: nie chodzi o to panu Mrozowi (także PiSowi), żeby było lepiej, tylko żeby było inaczej.
~ 29-11-2015 18:54
do 28-10-2015 15:08 | ~wow | - Ja nie znam p. Mroza z młodych lat, więc nic nie mogę powiedzieć na temat tego jaki był w szkole podstawowej, ale przyjrzyj się swojemu komentarzowi. Czy to nie jest rodzaj kapowania takie obgadywanie kolegi ze szkolnej ławki?
~ 29-11-2015 18:57
do kajka - Ci dwaj panowie mogą panu Mrozowi buty czyścić jeśli chodzi o aktywność w radzie miasta. Będąc radnym nie unikał trudnych tematów, nawet je inicjował, był chyba najbardziej aktywnym radnym z całej rady miasta, nie tak jak niektórzy z innych ugrupowań, którzy przy ważnych głosowaniach albo wstrzymują się od głosu, albo są nieobecni na zebraniach rady.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group