Sobota, 27 czerwca
28°C Jelenia Góra
reklamy

Rozmowa z młodzieżą o zagrożeniach

Audio

Czytaj na głos

Autor: 112 1 min czytania

Jeleniogórscy policjanci między innymi w ramach realizacji programu „Cyberprzemoc” spotkali się z uczniami klas VIII Szkoły Podstawowej i II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Starej Kamienicy. Rozmawiali z nimi między innymi o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, w szkole i różnego rodzaju zagrożeniach.

reklamy

W zajęciach z młodzieżą uczestniczyli funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze - asp. Monika Poddębniak, sierż. szt. Paweł Zajączkowski oraz dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze st. sierż. Paweł Jurczyk.

Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat cyberprzemocy, o jej przyczynach, skutkach oraz odpowiedzialności karnej dla sprawców tego rodzaju przestępstw. Ponadto poruszyli temat narkotyków i wskazali, gdzie szukać pomocy w przypadku uzależniania, mówili również o odpowiedzialności nieletnich w związku z handlem środkami odurzającymi, o demoralizacji oraz o przemocy i agresji, jak na nią reagować oraz gdzie szukać pomocy.

Ponadto policjanci za pośrednictwem młodzieży starali się dotrzeć do osób starszych, którzy bardzo często stają się ofiarami oszustów. Omówili i uczulili na metody ich działania oraz poinformowali, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka