Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8049
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Stara Kamienica: Rozmowa z młodzieżą o zagrożeniach

Sobota, 23 kwietnia 2022, 10:53
Aktualizacja: 10:54
Autor: 112
Jelenia Góra/Stara Kamienica: Rozmowa z młodzieżą o zagrożeniach
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci między innymi w ramach realizacji programu „Cyberprzemoc” spotkali się z uczniami klas VIII Szkoły Podstawowej i II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Starej Kamienicy. Rozmawiali z nimi między innymi o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, w szkole i różnego rodzaju zagrożeniach.

W zajęciach z młodzieżą uczestniczyli funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze - asp. Monika Poddębniak, sierż. szt. Paweł Zajączkowski oraz dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze st. sierż. Paweł Jurczyk.

Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat cyberprzemocy, o jej przyczynach, skutkach oraz odpowiedzialności karnej dla sprawców tego rodzaju przestępstw. Ponadto poruszyli temat narkotyków i wskazali, gdzie szukać pomocy w przypadku uzależniania, mówili również o odpowiedzialności nieletnich w związku z handlem środkami odurzającymi, o demoralizacji oraz o przemocy i agresji, jak na nią reagować oraz gdzie szukać pomocy.

Ponadto policjanci za pośrednictwem młodzieży starali się dotrzeć do osób starszych, którzy bardzo często stają się ofiarami oszustów. Omówili i uczulili na metody ich działania oraz poinformowali, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group