Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8447
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozmawiali o bezpieczeństwie dzieci w szkołach

Środa, 21 maja 2014, 7:55
Aktualizacja: 8:01
Autor: Tomasz Taf
Jelenia Góra: Rozmawiali o bezpieczeństwie dzieci  w szkołach
Fot. Ernest Grzeszczakowski
Konferencja podsumowująca projekt “Razem bezpieczniej” odbyła się wczoraj (20.05) w Książnicy Karkonoskiej. Głównymi jej tematami były: organizacja ewakuacji w szkołach, bezpieczna przestrzeń, bezpieczeństwo w szkole i koalicja na rzecz bezpieczeństwa.

W konferencji uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, przedstawiciele Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, Niemieckiego Czerwonego Krzyża, straży pożarnej i policji z Polski i Niemiec.

- Najważniejsze jest dla nas zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na zewnątrz i wewnątrz szkół. Planujemy też wybudować miasteczko ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży, w celu rozwoju ich wiedzy - mówił Paweł Domagała, naczelnik Edukacji i Sportu UM w Jeleniej Górze.

St. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze mówił o zagrożeniach i organizacji ewakuacji w szkołach.

Elżbieta Lorenc-Mytnik omówiła projekt "Transgraniczne Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa" dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 - 19 lat.

Organizatorami debaty byli: Euro Region Nysa reprezentowany przez Macieja Gałęskiego, Urząd Miasta Jelenia Góra, Straż Miejska, Straż Pożarna oraz Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group