Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 5650
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozliczyli szefa miasta

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 kwietnia 2007, 0:00
Autor: DOB
Fot. Jelonka.com
Na wtorkowej sesji rada udzieliła absolutorium prezydentowi Markowi Obrębalskiemu za wykonanie budżetu za 2006 rok.

Prezydent w podsumowaniu za jedno z głównych osiągnięć uznał zmniejszenie deficytu budżetowego. Planowany był on na poziomie blisko 45,5 milionów złotych, a w rzeczywistości wyniósł 27 milionów złotych. Minimalnie większe od planowanych były też dochody budżetowe.

Mniejszy jest natomiast dług miasta. Przewidywano, że na koniec minionego roku będzie on wynosił 97 milionów złotych, w rzeczywistości wynosi 85 milionów złotych.

Marek Obrębalski podkreślił, że za wykonanie budżetu odpowiedzialne są także władze poprzedniej kadencji. Wówczas prezydentem był Józef Kusiak z SLD.

Za absolutorium głosowało 12 radnych, z Platformy Obywatelskiej, SLD i komitetu Nasz Dom. Przeciwko głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Wspólnego Miasta. W kuluarach mówiło się, że jest to rewanż za wygaszenie mandatu radnej Danuty Wójcik z WM.
– Nasi radni poprzedniej kadencji zagłosowali przeciw przy uchwalaniu budżetu na 2006 rok – wyjaśnia Miłosz Sajnog, szef klubu radnych Wspólnego Miasta.
Podkreślił też, że miasto przeznaczyło bardzo mało pieniędzy na sport.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~opozycja pozaparlamentarna 24-04-2007 15:59
Absolutorium jest w zasadzie formalnością. Tak naprawdę było to absolutorium dla Skarbnika Miasta i jemu należą się brawa. Pani Janina Kurzawa i jej podwładni zadbali o to przy wielu nowelizacjach budżetu, aby słupki się zgadzały. Jeżeli RIO nie miało zastrzeżeń to radni już niepotrzebnie zachowuja się jak dzieci w piaskownicy... Wasze pole do popisu a raczej WMpisu jest przy uchwalaniu budżetu i jego poprawek. Potem to już tylko zwykła przekora.
~Ja 24-04-2007 16:22
Ja tam sie ciesze... W koncu jest tu szefem ktos kto zna sie na swojej robocie... Tak trzymac..;)
~Ja 24-04-2007 16:26
Ja tam sie ciesze... W koncu jest tu szefem ktos kto zna sie na swojej robocie... Tak trzymac..;)
~obserwator 24-04-2007 17:04
Jako obserwator dzisiejszej sesji Rady Miejskiej stwierdzam zbulwersowany zachowaniem się niektórych Radnych. W czasie sesji czytają gazetę, rozwawiają przez telefon, wychodzą z sali, prowadzą dyuskusje. Źle to świadczy o kulturze osobistej, żeby Przewodniczący w trakcie wystąpienia poszczególnych mówców musiał prosić o zachowanie ciszy. Wstyd Panowie Radni
~ja też tam byłem 24-04-2007 17:45
mów, że chodzi o Mroza
~joanna 24-04-2007 20:42
szefie kiedy wreszcie powoła Pan Panie Prezydencie kogoś do Oświaty na naczelnika no i na zastępcę?Pan jest też z tego środowiska to zdaje sobie Pan sprawę że jest to konieczne bo ta Pani , która pełni obowiązki to już naprawdę musi odejść przecież już SLD chyba nie rządzi ?
~mulina 24-04-2007 20:58
Ech ... rewanżują sobie z prawej na lewą, z lewej na prawą ... zamiast merytorycznej dyskusji - wieeeelkie zieeeewanie, prasówka, konwersacje przez telefon i ... spacerowicze. Np. sprawozdanie Komisji Rewizyjnej ??? ... a kogo to obchodzi!!!! Ręce opadają ....
~Mirek49_W-wa/JG 24-04-2007 22:01
Od Wyborów to Prezydent niewiele mógł zdziałać. Zanim poznał organizację, ludzi, procesy, procedury, instrukcje, itd..(tych 3 ostatnich to pewnie jeszcze nie zgłębił ?) to minął akuat okres jego kadencji do końca roku 2006. Ja myślę,że trzeba bardziej się przyglądać całości jego działań w roku 2007. I za ten rok będzie można udzielić mu wiarygodnej oceny. A moim zdaniem, chociaż przyglądam się temu po części z daleka, na razie nie zrobił nic szczególnego ani wyróżniającego. I to jest przykre! Bo to mój kolega! I glosowałem na niego! Ale nadal widzę, że moje rodzinne miasto to zaścianek bez perspektyw. Nawet wizji nie ma albo nie jest ona publikowana dla ludności. Niedługo nie będzie komu zgasić światła. Ja już swoje zgasiłem! Pozdrawiam
~slim 24-04-2007 22:33
Mrozowi słoma z butów wychodzi, nie czepiajcie sie chłopaka. chcial zaszpanowac ze mu wreszcie wolno abonamentowy fon kupic.
~przedsiębiorca 24-04-2007 22:49
w tym mieście nikogo nic nie obchodzi,a już najmniej naszych prezydentów- choćby los przedsiębiorców ,którzy maj swój wkład w budżecie miasta.Łużniak kłamie, mówiąc ,że nie ma wpływu na to co i kto buduje na terenie prywtnym oznaczonym jako teren pod usługi? Można wymyśleć wiele innych inwestycji usługowych, niż kolejny market,ale kogo jak kogo mieszkańców wynis...ć,jelenigórskie firmy?Kusiak To robił, ale wy PANOWIE nie macie UMIARU. Już w krótce odwidzimy was w Ratuszu i też was zaskoczymy,w końcu dajecie nam przykład,Pozdrawiam Was HIPERMARKETOWI STRATEDZY.
~... 25-04-2007 9:04
tak naprawdę jest to absolutorium za wykonanie budżetu przez poprzedneiego Prezydenta czyli p. Kusiaka
~Sulewska 25-04-2007 10:29
Jak długo jeszcze będę płaciła podatek za las,którego nie mam, za grunty o wyższej klasyfikacji.Nie jestem krową dojną .Za poniemiecki grunt zakwalifikowany jako budowlanka. Ja "sługa uniżony" czekam po raz trzeci od listopada na decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego.Winowajca jest wśród Was.Pan Prezydent Obrębalski powinien wydać decyzje czekam od 23 października 2005.r. Nie po to moi dziadowie walczyli o Polskę z Bolszewizmem ;byli odznaczeni Srebrnymi Krzyżami Viltuti Military ( 2szt) aby obecna władza rozkradała moje grunty bo ,geodetom mapy się skórczyły o 30 arów.Szerokość kreski na mapie i omam wzrokowy lub kąt Alfa czy Beta wszystko jest możliwe jeśli naiwni w to uwierzą. To co robią geodeci w Jeleniej Górze jest kryminogenne u podstawy.
~sulewska 25-04-2007 10:52
Właśnie otrzymałam od Łużniak informację,że za zniszczony przez Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze mój 8 letni żywopłot z Rosy Multiflory nie otrzymam odszkodowania. Można w Jeleniej Górze na czyjejś posesji wyciąć żywopłot. Zero odpowiedzialności.Ja wytnę Panu Łużniakowi żywopłot i tak będę się tłumaczyć jak władza. Ryba psuje się od głowy.OGŁASZAM PRZYZWOLENIE NA WYCINANIE CUDZYCH ŻYWOPŁOTÓW. Mogę sąsiadowi wyciąć kilka drzew,bo mi przeszkadzają.Żyopłot wytnę u drugiego sąsiada, bo jest za ładnie przycięty a mnie taka kompozycja nie odpowiada- śmierdzi mi trupami, bo ma kształt trumny. Jak samowolka to samowolka.Kodeks wykroczeń? Dla kogo? P.S. Dyrektor Wandzel to kolega Łużniaka. Łużniak sprzedał działki budowlane synowi Wandzla/te działki, które w poprzedniej kadencji otrzymał od miasta za tereny zalewowe./Najszybciej wykonana droga ul. Poziomkowej wymagała wycięcia mojego żywopłotu rosnącego 70 cm od granicy z drogą. Prawo mówi inaczej.
~widz 25-04-2007 21:23
25 04 pana Prezydenta imieniny no i co widzę lecą lizusy z życzeniami a tak nadają ile się da życzą sukcesów i wszystkiego dobrego śmiechu warte jaki to naród zakłamany!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group