Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8061
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Piechowicach

Niedziela, 4 marca 2018, 10:46
Autor: WAC
Piechowice: Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Piechowicach
Fot. WAC
Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę budowy nowych odcinków sieci kanalizacyjnej w Piechowicach. Według planów prace mają ruszyć w czerwcu tego roku, a zakończyć we wrześniu 2019 r.

W ramach pierwszego etapu inwestycji zostanie wykonana sieć kanalizacyjna przy ul. Kryształowej (od nr. 79 do nr 101) wraz z ul. Wiejską, Sielską z przedłużeniem do ul. Górnej i Rzemieślniczą. W ramach tego zadania wybudowane zostanie prawie 2,5 kilometra sieci kanalizacyjnej i przepompownia ścieków. Drugi etap, w ramach którego przybędzie około 1,5 kilometra nowej sieci obejmie ul. Nadrzeczną (od nr 6 do nr 31). Ogółem na rozbudowie piechowickiej kanalizacji skorzysta około 350 mieszkańców miasta

Całkowity koszt zadania, realizowanego przez Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji wynosi prawie 7,2 miliona złotych. Niemal połowę tej kwoty inwestor uzyskał dzięki dotacji unijnej z Regionalnego Programu Operacyjnego. Reszta to wkład własny na pokrycie którego KSWiK dostał pożyczkę inwestycyjną z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
802
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group