Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5186
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Róża Łyjak triumfuje w piątkowym Biegu Piastów

Piątek, 3 marca 2017, 22:52
Aktualizacja: 22:56
Autor: Przemek Kaczałko
Polana Jakuszycka: Róża Łyjak triumfuje w piątkowym Biegu Piastów
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejne biegi w ramach 41. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W piątek (3.03) na doskonale przygotowane trasy w pięknych okolicznościach przyrody wystartowało ok. 1400 zawodników – rywalizowano na dystansie 30 km stylem dowolnym oraz 9 km klasykiem.

- Sukcesem Biegu Piastów są tysiące początkujących narciarzy - podkreślił Julian Gozdowski, Honorowy Prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów. Na dystansie 30 km techniką dowolną do mety dotarło 410 zawodników i zawodniczek - najlepsi okazali się Dusan Kozisek i Róża Łyjak, a na 9 km klasykiem cały dystans przebiegło 806 osób - pierwszy na mecie zameldował się 17-letni Maciej Zdziechowski. Wśród pań triumfowała Emilia Romanowicz. Tradycyjnie, oba dystanse rozpoczynali narciarze niepełnosprawni. - Byłam bardzo dobrze przygotowana do tego biegu i wierzyłam, że uda mi się wygrać - przyznała Róża Łyjak, która nawet nie zwróciła uwagi kiedy odjechała rywalkom. - Nie oglądałam się za siebie, biegłam jednym tempem - powiedziała 19-latka ze Szklarskiej Poręby.

Organizatorzy podkreślają jak ważną rolę w przygotowaniu i przeprowadzeniu największej zimowej imprezy w Polsce spełnia zespół, który tworzą członkowie stowarzyszenia, wolontariusze oraz sponsorzy i partnerzy. - Bez naszego wspaniałego zespołu, wolontariuszy i służb, które nam pomagają - nie udałoby nam się zorganizować zawodów na takim poziomie i mamy nadzieję, że zawsze będą z nami - powiedziała Kaja Sznajdrowicz, dyrektor Biegu Piastów.

Po raz kolejny ważną rolę odegrał mikroklimat Polany Jakuszyckiej, bowiem gdy w czwartek w Kotlinie Jeleniogórskiej temperatura była dodatnia i padał deszcz - na polanie dopadało śniegu, a dodatkowo przymroziło, więc rano warunki do jazdy były bardzo dobre.

W sobotę (4.03) o godz. 9 biegacze z Justyna Kowalczyk na czele zmierzą się na dystansie 50 km - bieg zaliczany do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet. Dla Królowej Polskich Nart będzie to debiut w Biegu Piastów, ale trasy zna doskonale, bowiem wielokrotnie startowała na Polanie Jakuszyckiej w Mistrzostwach Polski oraz dwukrotnie w Pucharze Świata. Z kolei w niedzielę (5.03) zobaczymy w akcji m.in. Paulinę Maciuszek oraz Tomasza Sikorę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
775
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group