Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 9794
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rowerami śladem tramwajów jeleniogórskich

Środa, 27 kwietnia 2011, 9:06
Aktualizacja: 13:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Rowerami śladem tramwajów jeleniogórskich
Plac B. Bieruta (dziś Niepodległości) – zimą 1963 roku. "Szóstka" wraca z Cieplic. Za chwilę skręci w al. 15 Grudnia (dziś Bankowa). Widać nieistniejący już zegar przy ulicy Wolności.
Fot. Wacław Narkiewicz
W najbliższy piątek z okazji 42. rocznicy likwidacji linii tramwajowej w Jeleniej Góry Bolesław Osipik, rowerowy ambasador Jeleniej Góry, organizuje przejażdżkę rowerową z licznymi atrakcjami na trasie.

Zbiórka uczestników wycieczki zaplanowana została o godz. 10.00 przed dworcem PKP w Jeleniej Górze, gdzie przez ponad 70 lat istniał początkowy przystanek linii tramwajowej. Trasa wycieczki będzie wiodła tam, gdzie niegdyś jeździły tramwaje: traktem śródmiejskim, przez plac Ratuszowy, ulicę Długą, Wolności aż do Cieplic i Sobieszowa.

- Po drodze odwiedzimy ekspozycję mieszczącą się w budynku biurowym przy zajezdni MZK w Jeleniej Górze. O godz. 14.00 w Domu Kultury Muflon w Sobieszowie odbędzie się moja prelekcja z przeźroczami na temat jeleniogórskich tramwajów. Ciekawe historie opowie też zaproszony Cezary Wiklik, obecnie rzecznik urzędu miasta w Jeleniej Górze, autor książki „Historia na szynach pisana”. Do uczestnictwa w rajdzie zapraszam wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry i okolic – zachęca Bolesław Osipik, organizator wyprawy.
Uczestnicy muszą mieć kaski i ubezpieczają się we własnym zakresie.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group