Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 22 listopada
Imieniny: Marka, Stefana
Czytających: 11467
Zalogowanych: 95
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rośnie stan wód w rzekach

Niedziela, 2 maja 2021, 14:00
Aktualizacja: 14:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rośnie stan wód w rzekach
Fot. OSP KSRG Sobieszów
Dzisiaj (2.05) prezydent Jeleniej Góry wydał decyzję w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego na obszarze miasta. Z powodu intensywnych opadów deszczu, podniósł się poziom wody szczególnie na Kamiennej oraz na Bobrze.

W działaniach zabezpieczających przed ewentualnymi podtopieniami uczestniczą m.in. jeleniogórscy strażacy. Ochotnicy z Sobieszowa, którzy na polecenie prezydenta oraz pracowników wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, zabezpieczyli dzisiaj zaporami szandorowymi koryta rzek.

Trudniejsza sytuacja jest w innych miejscach Dolnego Śląska. Stany alarmowe obowiązują m.in. na Kaczawie w Świerzawie, gdzie stan alarmowy jest przekroczony o 41 cm, na Kamienicy w Barcinku (stan alarmowy przekroczony o 30 cm), czy na Bystrzycy Dusznickiej w Szalejowie Dolnym (27 cm ponad stan alarmowy).

Twoja reakcja na artykuł?

2
8%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
20
83%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy Twoje dziecko chodzi w szkole na lekcje religii?

Oddanych
głosów
473
Tak
36%
Nie
59%
Raz tak, raz nie - to zależy jak bardziej pasuje danego dnia
5%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Potop szwedzki – historia animowana
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
112
Poddasze w ogniu – strażacy walczą z pożarem
 
112
Kolizja na Podwalu
 
Aktualności
Powiat wygrał z firmą Urbit
 
Karkonosze
Joanna i Daniel Staniszewscy kończą remonty w schronisku "Nad Łomniczką"
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group