Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7211
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rośnie nam nowa galeria

Czwartek, 28 sierpnia 2014, 7:41
Aktualizacja: Piątek, 29 sierpnia 2014, 7:40
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rośnie nam nowa galeria
Fot. Archiwum Inwestora
Budowa Galerii Nowy Rynek przy Dworcu PKS w Jeleniej Górze jest już poważnie zaawansowana. Inwestycja „wyszła z ziemi”, prace konstrukcji podziemia są na ukończeniu. Obecnie trwają prace przy stawianiu konstrukcji parteru. Otwarcie przewidziano na jesień 2015 roku.

Inwestycja zakłada budowę centrum handlowo-usługowego o powierzchni całkowitej 56 000 mkw. Z tego 24 tys. mkw. powierzchni handlowej przeznaczonej dla 115 sklepów. Nowy Rynek będzie stanowić połączenie dwupoziomowej galerii handlowej i dworca PKS.

- Możemy zatem mówić o symbiozie handlu i węzła komunikacyjnego – informuje Monika Szostek, kierownik ds. Marketingu firmy TK Development, jednego z inwestorów. - Nowy Rynek buduje się w sercu Jeleniej Góry, w odległości pięciu minut spacerem od Rynku. Centralnie zlokalizowana, 3-hektarowa działka pomiędzy Aleją Jana Pawła II a ul. Podwale jest bardzo dobrze widoczna i znakomicie skomunikowana. Gwarantuje to łatwy dojazd zarówno samochodem, jak również środkami komunikacji miejskiej – dodaje.

Jak tłumaczą inwestorzy, założenie komercyjne Nowego Rynku odbiega nieco od typowego polskiego standardu, mianowicie sklepy z ofertą odzieżową znajdują się głównie na piętrze, za wyjątkiem tych dwupoziomowych (H&M, Reserved). Parter inwestycji zasilą usługi i sklepy z branży obuwniczej oraz supermarket spożywczy Intermarche i kawiarnie.

Kluczowe marki modowe, które się tu pojawią to: H&M, Bershka, Stradivarius, Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay i Carry, supermarket Intermarche oraz CCC, Deichmann, Rossmann i wiele innych.

Obiekt budowany jest zgodnie z zasadami budynku „zielonego” i ma posiadać certyfikat BREEAM.
Centrum handlowe jest realizowane jako joint venture dwóch firm: Heitman (wiodący amerykański fundusz inwestujący w nieruchomości na całym świecie) oraz TK Development (jeden z najbardziej doświadczonych deweloperów centrów handlowych działających w Europie Północnej i Środkowej). Przez prawie 20 lat działalności w Polsce TK Development zbudowało 14 obiektów handlowych, jak również biur oraz mieszkań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group