Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 14 lutego
Imieniny: Liliany, Walentego
Czytających: 8648
Zalogowanych: 50
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzinna niedziela w muzeum

Piątek, 3 lipca 2015, 7:19
Aktualizacja: 7:22
Autor: Manu
Jelenia Góra: Rodzinna niedziela w muzeum
Fot. Archiwum Muzeum Karkonoskiego
W niedzielę (5.07) o godz. 11.00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze (przy ul. Matejki) odbędzie się spotkanie z cyklu “Niedziela w Muzeum” oraz oprowadzanie kuratorskie po czasowych wystawach: “Śpiąca...” autorstwa Barbary Idzikowskiej oraz “Szkło” Vladimira Kleina.

Spotkanie poprowadzi Justyna Wierzchucka, kierownik Działu Szkła Artystycznego w jeleniogórskim Muzeum Karkonoskim.

Wystawa Barbary Idzikowskiej “Śpiąca...” jest wynikiem rezydencji artystycznych wrocławskiej artystki w 2013 roku w Stanach Zjednoczonych - w The John Michael Kohler Arts Center w stanie Wisconsin oraz w The Studio of The Corning Museum of Glass w stanie New York.

Z kolei wystawa Vladimira Kleina zatytułowana po prostu “Szkło” pokazuje na przykładzie wybranych kilkunastu unikatowych rzeźb oraz kilkudziesięciu szkieł użytkowych całe spektrum zainteresowań i możliwości twórczych czeskiego artysty.

Sonda

Tłusty czwartek za nami. Pochwalcie się ile zjedliście pączków?

Oddanych
głosów
101
1
32%
2-3
42%
4-5
13%
Więcej niż 5
13%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Paczkomaty w rękach Amerykanów
Rozmowy Jelonki
Jeden albo dwa nie zaszkodzą, ale...
 
Edukacja
Uczniowie Żeroma przygotowują się do koncertu
 
Pogoda
To nie koniec zimy, wrócą mrozy
 
Aktualności
Wywrotka betoniarki
 
Pieniądze
Kolejkowo z nagrodą
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group