Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7094
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rodzina na swoim tylko do końca 2012 roku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 21 lipca 2011, 7:49
Aktualizacja: 7:50
Autor: Angela
Warunki, jakie trzeba spełnić by skorzystać z programu „Rodzina na swoim” zakładającym dopłacanie przez rząd przez osiem lat połowy odsetek kredytów zaciągniętych na zakup mieszkania lub domu, kolejny raz zostaną zaostrzone.

Spadną ceny nieruchomości kwalifikujących się do dopłat, zmniejszy się ich powierzchnia, a program będzie realizowany tylko do końca przyszłego roku.

Jak pisze portal Openfinance, obecnie Senat RP odrzucił pomysł wydłużenia działania programu „Rodzina na Swoim” o pół roku, który zaproponowała Komisja Rodziny i Polityki Społecznej. Jednocześnie przyjął sejmowy projekt zmian w ustawie.

Zmiany, jakie pojawiły się w nowelizacji, nie są korzystne dla osób, które chciałyby z tego programu skorzystać. Ceny nieruchomości kwalifikujących się do dopłat spadną bowiem o 28,6 proc. na rynku pierwotnym i o 42,9 dla transakcji na rynku wtórnym. Dodatkowo ten drugi limit będzie też obowiązywał nową grupę beneficjentów programu: jednoosobowe gospodarstwa domowe czy tzw. osoby samotne i pary pozostające w związkach partnerskich.

Inne ważne zmiany dotyczą limitu wieku klientów i powierzchni mieszkania. Dopłatę dostaną te osoby, które złożą wniosek kredytowy najpóźniej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 35 lat. W przypadku małżonków w różnym wieku, pod uwagę będzie brany wiek młodszego z nich. Wyjątkiem będą osoby samotnie wychowujące dzieci, których to kryterium nie dotyczy.

Kolejnym ograniczeniem będzie powierzchnia mieszkania kwalifikującego się do dopłaty. Jak pisze Openfinanse małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci będą mogły kupić mieszkanie o powierzchni maksymalnie 75 m2 a dopłaty uzyskają do 50 m2 (lub dom o powierzchni do 140 m2 z dopłatami do 70 m2). W przypadku osób samotnych będzie to odpowiednio 50 m2 i 30 m2.

Nowelizacja trafi do podpisania przez prezydenta w ciągu najbliższych dni, zacznie więc funkcjonować na przełomie lipca – sierpnia.

„Program Rodzina na Swoim działa od 2006 roku: jak dotąd udzielono 112,1 tys. kredytów z dopłatami o łącznej wartości ok. 19 mld złotych. Obciążenie budżetu z tytułu dopłat ma do 2020 roku sięgnąć 3 mld złotych” – pisze portal Openfinance.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~j-in 21-07-2011 13:42
W Polsce z powodzeniem jest realizowany program: Rodzina na państwowym. Ciężka kasa na to idzie.
~Tutejszy 21-07-2011 15:30
Do redakcji. Jak tak bardzo wam zależy na kulturze pisowni, to nie dopuszczajcie wypocin takich gówniarzy jak powyższy. A w ogóle, to wcześniej napisałem konkretny komentarz do artykułu i nawet się nie pojawił. Nikogo nie obraziłem zadałem kulturalnie, proste pytanie, co z pomocą dla biednych, którym się ta pomoc należy, a jej nie otrzymują i czy ma gdzieś bomba wybuchnąć by coś się w tym kraju zmieniło. Jak widzę, to potraficie skutecznie zamknąć komuś pysk, tak krytykujecie komunę, a sami nie jesteście lepsi. Żal mi was.
~ 21-07-2011 16:48
do tutejzy!!!!!nie ma ludzi biednych sa lenie smierdzace ktorym sie nie chce pracowac i ktorzy mysla ze od rzadu im sie wszystko nalezy a pracowac to nie ma komu bo ponoc za malo placa ...........zalosne
~367counselin 19-09-2011 10:40
Polecam aukcje- Klient (potencjalny kredytobiorca) ustala warunki kredytowania, natomiast Banki współzawodniczą ze sobą o klienta starając sie przedstawić mu atrakcyjniejszą ofertę niż konkurencja! Korzystanie z tego typu serwisu pozwala nam wynegocjować niższą marżę kredytową, a tym samym niższe oprocentowanie kredytu! W aukcjach uczestniczą największe banki w Polsce. http://nizszamarza.com

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group