Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3288
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rodzice oburzeni pismem wójta

Wiadomości: Sosnówka
Wtorek, 28 lipca 2020, 6:01
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2020, 9:24
Autor: WAC
Fot. WAC
Nasza szkoła nie została zlikwidowana, a działanie wójta to podjudzanie innych mieszkańców gminy przeciwko mieszkańcom Sosnówki – tak o piśmie jakie otrzymali od wójta gminy Podgórzyn Mirosława Kalaty, rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce mówi przewodniczący Rady Rodziców Robert Plewa.

W ostatnich dniach, mimo trwających wakacji, rodzice uczniów szkoły w Sosnówce otrzymali pismo informujące ich o konieczności zapisania swoich dzieci do innych szkół na terenie gminy.

Decyzja, jaką podjąłem w sprawie niezatwierdzenie arkusza organizacyjnego na rok szkolny 2020/2021 dla Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce skutkuje wstrzymaniem jej finansowania - informuje wójt M. Kalata. - Otwiera to możliwość przywrócenia mieszkańcom naszej gminy dopłat za wodę oraz ścieki. W optymistycznym wariancie nastąpi to już we wrześniu 2020r., a w najgorszym przypadku w styczniu 2021r.

" Ponieważ w roku szkolnym 2020/2021 w Szkole Podstawowej w Sosnówce nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, niniejszym informuję rodziców, których dzieci uczęszczają do tej placówki, aby zapisywali je do jednej z trzech pozostałych szkół w naszej gminie. Decyzję tę należy podjąć jak najszybciej, jednak nie później niż do 7 sierpnia 2020r, gdyż o przyjęciu dziecka do poszczególnych placówek decyduje kolejność zgłoszeń. Niniejszym zapewniam, że organ prowadzący gwarantuje dowóz i opiekę w czasie dowozu wszystkim dzieciom, będącym mieszkańcami gminy, do wybranych placówek prowadzonych przez gminę Podgórzyn" - informuje pismo.

Jak mówi przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Sosnówce Robert Plewa - samo pismo, jak i jego forma są oburzające.

To jawny szantaż i zupełne bezprawie, bo przecież nasza szkoła działa i nie wyobrażam sobie żebyśmy nie spotkali się 1 września na rozpoczęciu nowego roku szkolnego w Sosnówce - komentuje R. Plewa. - Potwierdził to również dolnośląski kurator oświaty, z którym spotkaliśmy się w ubiegłym tygodniu. Sprawą żywo interesuje się także wiceminister Edukacji Narodowej Marzena Machałek. Według moich informacji - rodzice nie mają zamiaru przepisywać swoich dzieci do innych szkół w gminie skoro nasza istnieje - dodaje.

Podobnego zdania jest dyrektor Szkoły Podstawowej w Sosnówce Łucja Balcerek.

To dziwna sytuacja, że w środku wakacji, gdy część rodziców dzieci jest na urlopach wysyła im się takie pisma - mówi Ł. Balcerek. - Nasza placówka nie została zlikwidowana, a postępowanie administracyjne w MEN - ie nadal trwa. Dodatkowo żaden z pracowników pedagogicznych i obsługi nie otrzymał wypowiedzenia umów o pracę. Zresztą w prawie oświatowym nie ma takiej możliwości, aby organ prowadzący nie podpisał arkusza organizacyjnego szkoły. To nie jest droga jaką się zamyka szkoły.

Przypomnijmy. Władze gminy Podgórzyn już dwukrotnie argumentując to przyczynami ekonomicznymi i demograficznymi próbowały zlikwidować podstawówkę z Sosnówki. Obie te próby spotkały się z zdecydowanym sprzeciwem mieszkańców wsi. Za każdym razem negatywną opinię wobec planów gminy zajmował też Dolnośląski Kurator Oświaty. Jako, że jego zgoda jest konieczna, aby samorząd mógł zamknąć placówkę oświatową wydawało się, że szkoła jest uratowana. Jak się jednak okazało, nie był to koniec batalii o jej dalszy byt. W maju na kadrę szkoły oraz rodziców dzieci z Sosnówki jak grom z jasnego nieba spadła decyzja wójta gminy Mirosława Kalaty o niepodpisaniu jej arkusza organizacyjnego, co oznacza wstrzymanie finansowania. Wprawdzie wkrótce potem kurator nakazał wójtowi podpisanie tego dokumentu, jednak ten skorzystał z możliwości odwołania do MEN. Tam postępowanie wciąż trwa.

Twoja reakcja na artykuł?

6
9%
Cieszy
4
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
5%
Smuci
10
16%
Złości
41
64%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69) Dodaj komentarz

~abc 28-07-2020 6:47
Skoro Machalek tak się "interesuje" sprawa to dlaczego nie ma rozstrzygnięcia w Ministerstwie?
~Piechy 28-07-2020 7:12
do: ~abc (6:47)
W Piechowicach też trzeba zamknąć SP2 i mieć jedna porządna SP
~ 28-07-2020 8:36
do: ~Piechy (7:12)
Piechowice wioskę ćp.unow i małoletnich pro.s.t.t.y.t.u.t.e.k należałoby w całości zlikwidować. Alejki w parku zbudowanym przez Niemca Polakom, zarastają trawą. Wkrótce Jezus z żalu zapłacze.
~młody je...a 28-07-2020 17:42
do: ~ (8:36)
Że ty waliłes kapucyna tylko jako nastolatek i robisz to do dzisiaj to nie znaczy że każdy
~zrzut kontrolowany 28-07-2020 11:42
do: ~abc (6:47)
Bo szkoły są w gestii ST !!!! Sami chcieli . I tyle na ten temat !!!!!
~Ja 28-07-2020 7:09
Ten nasz niby wojt zapatrzyl sie na pewnego polityka i też mysli ze bedzie wieczny i zadzil wiecznie , ale zaczym zostanie zniesiony ze stolka to namiesza i rozwali gmine ze nie bedzie co zbierac . Nasza gmina cofa sie dzieki niemu , ludzie on jest tylko czlowiekiem mozna go odwolac ze stolla nie gadajcie po domach tylko jeden konkretny co pociagnie reszte za soba i go zie zmieni
~DarioX 28-07-2020 11:44
do: ~Ja (7:09)
Do końca życia, co wcale nie musi oznaczać zbyt długiego czasu. Może właśnie dlatego on tak postępuje, przecież co się będzie troszczył o gminę i ludzi, skoro nie dotrwa do wyborów.
~xXx 28-07-2020 7:23
Ja pie@#$& znowu gm. Podgórzyn.... zaraz rzygne...
~ 28-07-2020 7:43
Sami sobie wybrali wójta i to przecież na kolejną kadencję, więc chyba już znali człowieka, jego możliwości i wiedzieli jak zarządza gminą, więc o co chodzi!? A tyle się mówi, właściwie co każde wybory, żeby wybierać rozumnie, rozsądnie. I co?!
~~ 28-07-2020 10:05
do: ~ (7:43)
Owszem wybrali A wiesz, czemu ? Bo w pierwszej kadencji sue sprawdził nie był zły starał się A podczas wyborów nie było poza nim ani jednego naprawdę konkretnego kandydata , byki ludzi a których znalo się od dziecka i to ludzie pożal się Boże.....
~ 28-07-2020 10:42
do: ~~ (10:05)
Sprawdził się? Podobno gmina jest w fatalnym stanie, szczególnie jej finanse i to nie od dzisiaj, ani od wczoraj, tylko od dobrych kilku lat? To jak się sprawdził skoro gmina została doprowadzona do aktualnego stanu?
~Lema 28-07-2020 8:00
TAK JEST!!!! Każde pismo, każdy papierek, każdą informację UPUBLICZNIAĆ w mediach!!!!!!!!! To jest jedyna metoda na nich!!! I wtedy widać wszystko czarno na białym!!! I nie odpuszczać im!!!!
~Jerzmanek 28-07-2020 8:24
Problem polega na tym że wójt z wicewójtem są oszustami, kłamią na każdym kroku, oszukują mieszkańców, dzisiaj mówią tak i tak, by za tydzień zmienić zdanie o 180% nie informując tego nikogo. Kolejne przez nich przekręty to sprzedaż gminnych ziem, wyprzedane zostały najcenniejsze gminne grunty za cenę zdecydowanie mniej korzystną, tak to było pod te wyciągi w Sosnówce itd. Myślą że jak na fakturach wszystko wyprostują to będzie cacy. Patologia w tym urzędzie nastała. Powstała tam fałszywa klika, do wymiany są wszyscy, wójt wicewójt radni i część ludzi pracujących w urzędzie, dlatego że oni olewają swoją pracę. Ludzie piszą pocztą elektroniczną do gminy a oni tam siedzą pozamykani jak w twierdzy i na mejla nie odpowiadają. Bardzo dużo o tym ludzie piszą, mówią. Mam pytanie kiedy będzie w końcu te referendum? Ja już mam dość egoistów co siedzą w urzędach i myślą tylko o swoim zasobie portfela, całą reszta dla nich się nie liczy. Wójt już się przeliczył i na taczce trzeba go stamtąd wywieść. Wypisz wymaluj, Wójt i wicewójt, pracują tak samo uczciwie jak ci aktorzy z filmu Ranczo. Więc ludzie z gminy obudźcie się i ich na koniec ich rozliczcie z tego. Niech nowy wójt nie zapomni w papierach sprawdzić jak oni tam funkcjonowali. Wójtem nie da się normalnie rozmawiać, bo jak wcześniej wspomniałem on jest egoistycznym oszustem, już nie jednych ludzi oszukał, zamydlił oczy. Mało tego wie że ma być zrobione referendum a on dalej oszukuje i głupoty w pismach wam wypisuje łamiąc przy tym prawo! Kuratorowi pokazuje ciągle środkowego palca, obiecanki obiecanki cacanki, a głupiemu radość
~Ryk 28-07-2020 8:35
Kalata i Sasin w jednym stali domu ..... Dwaj nieudacznicy biorą się za reformy.
~meszkaniec 28-07-2020 8:56
Znowu Podgórzyn jelonka jest monotematyczna, przestaję to czytać MOŻE TAK COŚ O JELENIEJ GÓRZE tu też żyją ludzie.
~pogromca głupoty 28-07-2020 9:00
Uwaga!!! Od piątku do niedzieli odbędzie się rajd id...ów, którzy jak w zeszłym roku zdewastowali okoliczną przyrodę i las przy odstojniku koło Balatonu w Staniszowie! Dziwię się urzędowi ochrony środowiska że daje zezwolenia na tego typu "zabawy" chorych nie dorosłych ludzi. Jelonka milczy jak zawsze przed imprezą, za to zamieści soczyste zdjęcia już po, z jak że wspaniałej "zabawy" i zniszczonej zieleni. SKANDAL!!!
~ 28-07-2020 9:40
Do niedawna stałem murem za tą szkołą, dziś uważam, że dla dobra dzieci powinni ją zamknąć a części nauczycielom odebrać prawo do wykonywania zawodu. Od nauczycieli wymaga się nie co więcej a tymczasem mamy wszechobecny hejt dotyczący stanu zdrowia Wójta miast merytoryki. Wielu tych nauczycieli to moi sąsiedzi więc dochodzę do wniosku, że wiedzy można się wyuczyć ale kultury i wychowania już nie i jak ktoś z buractwa wyszedł to tam zostanie. Ta garstka nauczycieli boi się iść do pracy w innych miejscach, gdzie trzeba zwyczajnie wziąć się do pracy a nie zajmować plotkami. Moje wnuki wracając ze szkoły przynoszą do domu różne rewelacje zasłyszane od nauczycieli. Tego chyba programy nauczania nie obejmują. Czara mojej goryczy przelała się po tym, jak na fb powstała grupa Fakty i Mity Grupa Podgórzyn, która powstała z inicjatywy części nauczycieli bądź ich rodzin a jedyne co ma na celu, to prowadzenie otwartej wojny i wciągnięcie w nią reszty mieszkańców gminy. Głównie wypowiadającymi są tam właśnie nauczyciele ale o tym mało kto wie bo nie mają oni cywilnej odwagi podpisać się własnymi nazwiskami tylko wypowiadają się pod przykrywką fałszywych kont. Moje wnuki chodzą do tej szkoły i z pełną odpowiedzialnością mówię zamknąć i zakończyć temat.
~Nie bądź egoistą 28-07-2020 10:10
do: ~ (9:40)
Może i zlikwidować ale dopiero jak będzie o wiele dzieci mniej i jak kurator da na to zgodę. Zbyt pochopna likwidacja, może mieć bardzo skutki uboczne. Problem leży gdzie indziej, problemem jest sam wójt który kłamie na każdym kroku, oszukuje wszystkim. Kosztem nas chce likwidować wszystko w tej gminie, dopłaty do wody pomimo że to był jego postulat wyborczy. MZK, komunikacja publiczna padnie, a likwidacja szkoły w Sosnówce wiąże się z tym że na lewo już tą szkołę wójt obiecał. Chodzą po gminie ploty że ten budynek szkoły chce kupić pan Pokój z Ścięgien, ile w tym prawdy nie wiem ale skoro się rozchodzą ploty to coś w tym jest ziarnko prawdy. Mieszkamy w sercu Karkonoszy, gmina mogła by podnieść budżet gminy zarabiając na turystyce, tylko po co? Jak wójtowi wystarczy zdzierać z nas pieniądze. Pamiętam że to wójt też obiecał, miał w programie wyborczym. I póki co nic nie realizuje pod względem turystyki, gmina przez takiego egoistycznego wójta umiera a ty mu poklepujesz i bijesz mu brawa. Też jesteś takim człowiekiem jak on? W gminie spotykam dużo ludzi i rozmawiam też z tymi którzy tu się przeprowadzili i mieszkają tutaj zaledwie pół, lub rok czasu. Przez przypadek od nich dowiaduje się i oni też narzekają na pracę w urzędzie gminy, tam nic nie idzie załatwić, mają ludzi w czterech literach. Z całym szacunkiem ale ten egoistyczny człowiek, wójt tak w gminie nie powinien pracować. Doprowadził gminę do calkowitej zapaści finansowej. Już nie wspomnę że faszywie rozmawia z ludźmi a na boku robi zupełnie co innego.
~azerty 28-07-2020 14:11
do: ~ (9:40)
Prawie sie udało... Dobra prowokacja! Już podchodzę do pierwszego lepszego Dziadka i juz słyszę jak w jego słownictwie używane są takie wyrażenia jak: "hejt", "buradztwo" a już hitem jest: "fb"!!! Musisz być nad wyraz krzepkim i nowoczesnym Dziadkiem... he he... 100lat w zdowiu Dziadku!!! A przepraszam, sam chowasz sie pod falszywym nick'iem zamiast sie ujawnić, gdyż nie masz cywilnej odwagi...
~Zzz 28-07-2020 15:09
do: ~azerty (14:11)
Dziadek nie musi mieć 70 lat. Znam Panów co są już dziadkami mając 45 lat i co... Więc wiedzą co to fb i takie inne...
~ 28-07-2020 17:13
do: ~azerty (14:11)
No to już, zrób to i ujawnij się. Po co cwaniaczysz.
~azerty 28-07-2020 19:56
do: ~ (17:13)
Następne słowo: "cwaniaczysz". Widać, ze dziadkiem zostałeś coś po 30stce... 500+,+300,+patola...
~ 28-07-2020 21:35
do: ~azerty (19:56)
Mądry nic nie napisze, głupi pomyśli że tak ma być a burak wypisuje głupoty i cieszy się że napisał pi...łę.
~azerty 29-07-2020 7:19
do: ~ (21:35)
Powtarzasz się... tylko taki zasób słów -Dziadzie...
~No 29-07-2020 8:16
do: ~azerty (7:19)
Zabolało,oj Zabolało! Co?.Lepiej jest być dziadem niż bezmuzgowcem i obrzucać innych inwestowanie. Miłego dnia życzę.
~Tak, tak 28-07-2020 22:00
do: ~ (9:40)
Jakoś anonimów na faktach i mitach nie widać. Tam, ani tu nie widać też zbyt wielu wytykających kogokolwiek zdrowie czy urodę. I chwała za to. Za to widzę wielu, którzy do tego się ciągle odwołują przypominając niepotrzebnie, że taki problem też jest. Po co, bo znowu chętnie pójdzie się po litość i na litości ludzi. Już to było. I ciągle ten sam chór, że hejt wylewa się na wójta. Może niekiedy. Nie pochwalam. Ale hejtem nazywa się wszystkie komentarze krytykujące władzę, nieudolność, brak gospodarności, niezadowolenie z posunięć władzy, słowem wszystkie opinie niepochlebne wójtowi. Skojarzenie jest proste, kto to może robić i jaki ma interes jeśli władza jest publiczna i musi znosić krytykę. Inni to rozumieją władza nie. Jak szła po władzę i jest władzą musi się z tym liczyć. Wiem, że milej jest jak same laurki lub pokorni i bezwolni poddani. A tu ludzie mają zdanie i je wyrażają. A to boli władzę. A nauczyciele tak bolą, że trzeba ich powiązać z Faktami i Mitami, z referendum i z czym tam się jeszcze da. Jakoś sam nie wierzę, że nauczyciele mogą być tak zaangażowani i waleczni, że to wszystko ich sprawka. A buractwo rzeczywiście zawsze będzie buractwem.
użytkownik facebook 28-07-2020 9:51
Czy mieszkańcy wiedzą, że wójta można odwołać w referendum ???
użytkownik facebook 28-07-2020 10:33
Owszem, wiedzą. Obecnie zbierane są podpisy i w tym temacie idzie cały czas do przodu.
użytkownik facebook 28-07-2020 11:14
Tomasz Wojtasik Zyczę powodzenia
~ 28-07-2020 9:59
Brawo dla Wójta że zamyka nierentowne szkoły .Wystarczą dwie w Miłkowie i Podgórzynie
~Jerzy 28-07-2020 10:32
Oni są oburzeni pismem wójta? A mi się nie podoba garstka mieszkańców terroryzująca całą gminę tematem szkoły, która dawno już powinna być zamknięta (i mówię to jako rodzic jednego z uczniów). Pomijam już horrendalnie wysokie pensje nauczycieli.
~Tak 28-07-2020 11:05
A komu sprzedadzą budynek szkolny?
~Jerzmanek 28-07-2020 11:22
do: ~Tak (11:05)
Ja się dowiedziałem od listonosza i mu na dzień dobry nie uwierzyłem, ale później w innej wiosce pod sklepem padło z ust pijaczków te samo nazwisko i stwierdziłem że coś w tym musi być. Mianowicie że pan ze Ścięgien co ma ranczo ma na ten budynek chrapkę, być może dlatego wójt po trupach temat ciśnie, w końcu oszukał kuratora, łamiąc przy tym urzędnicze prawo....
~zrzut kontrolowany 28-07-2020 11:43
Obić jak ulęgałkę !!!!!!!
~. 28-07-2020 11:45
Niech urzędasy z gminy pójdą się przewietrzyć i zobaczą co się stało z nawierzchnią na ich wspaniałym nowym moście. Ten stary dłużej by wytrzymał
~meszkaniec 28-07-2020 11:53
do: ~. (11:45)
A co się niby stało, co dzień tam przechodzę kilka razy dziennie i nic nie zauważyłem.
~V 28-07-2020 12:06
no to dzieci mają szkołę-szkołę życia, tylko gdzie tu jest ich dobro, chyba w Western Country.
~canon49 28-07-2020 12:25
Te panisko ze ścięgien za bardzo obrosło w piórka.
~Hahaha 28-07-2020 12:41
panie wójcie pokuki pan tej szkoły nie zrówna z ziemia nie dadzą panu żyć
~Xxcxx 28-07-2020 12:43
najbardziej dymią ci którzy mieszkają blisko szkoły i nie musza wozić dziecka gdzieś dalej do to jest karygodne i nie zrozumiale żeby dziecko jechało do szkoły autobusem to się w pale nie mieści haja
~kostekj 28-07-2020 18:00
do: ~Xxcxx (12:43)
ale ty wiesz ze wójt zlikwidował autobusy. jedzdza tylko do konca roku.
~Wojciech Zaręba 28-07-2020 13:00
wójt na żądanie mieszkańców wybudował 2 remizy straży pożarnej na które zaciągnął kredyt. teraz gmina nie ma kasy i szuka oszczędności. Wójt ma 3 warianty A) przestać dopłacać do wody B) zamknąć 1 ze szkół C) ogłosić bankructwo i zostać zlikwidowana (wchłonięta przez ościenne gminy). wariant C daje "najlepszy efekt" dla mieszkańców w którym tracą i dopłaty i szkołę.
~qwerty 28-07-2020 13:09
do: ~Wojciech Zaręba (13:00)
Zaraz, zaraz... ciągle słychać jaki to jest wspanialy wojt i lepszego nie było i nie bedzie... CUDO!!!! Takie szczescie na Nas spadlo.... i kraina mlekiem i miodem płynąca... a tu likwidacja?, przejęcie?... -no jak??? JAK???
~Hi hi hi 28-07-2020 14:32
do: ~Wojciech Zaręba (13:00)
I autobusy bendom
użytkownik facebook 28-07-2020 13:55
po co szkoła jak dzieci polskie z nakazu sądu polskiego mają być wydalane z Polski do niemiec
~~ 28-07-2020 17:03
do: użytkownik facebook (13:55)
Trzaskowski przegrał wybory więc polskie dzieci narazie tu pozostaną
użytkownik facebook 28-07-2020 13:55
Asia Ozimek 10 lipca o 14:02 · Błagam o pomoc dla mojego synka, aby mógł zostać ze mną i swoim bratem. Proszę o udostępnianie. Sąd Apelacyjny w Warszawie I Wydział Cywilny nakazał matce oddać własnego syna do Niemiec Sygn. akt I ACa 515/19 P O S T A N O W I E N I EDnia 29 czerwca 2020 r.Sąd Apelacyjny w Warszawie I Wydział Cywilny
~Olo 28-07-2020 15:09
do: użytkownik facebook (13:55)
Co to znaczy, że masz oddać własnego syna. Dzieci są obojga rodziców a nie tylko jednego. Czy ojciec jest pozbawiony praw rodzicielskich? Teraz ci nie pasuje ojciec dziecka, ale swojego czasu przyjemnie było, prawda?
~Adolf Hitler 28-07-2020 15:57
Załatwcie jakąś dobrą Klatę temu Kalacie i będzie z głowy :)
~zenon 28-07-2020 17:50
Na szczęście już po 15,30 i rozgrzane do czerwoności gminne komputery mogą odpocząć. Najbardziej podoba mi się stwierdzenie w tych gminnych wpisach że "garstka niezadowolonych obrońców szkoły robi zamęt".Ale będzie wesoło jak ta "garstka" skutecznie przeprowadzi referendum, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że tak właśnie będzie. Oj będzie się działo ! !! bo nie chodzi tylko o niezadowolenie społeczne, ale przede wszystkim o odpowiedzialność za podejmowane lub niepodejmowane decyzje. Czujecie jak już niektórym iskrzą się ze strachu styki ?
~MiK 28-07-2020 19:07
do: ~zenon (17:50)
Który to już wójt z kolei okazuje się nieudacznikiem. Pani przed Tarsą, sam Tarsa, Latto dwukrotnie i teraz Kalata. Wszyscy okropni, zepsuci i źli. A kto ich wybrał. Spadli z kosmosu? A może to warunki w tym państwie mają jakiś wpływ? Jedno jest pewne. Kolejny wójt też podzieli lis poprzedników, ale najpierw zlikwiduje szkołę w Sosnówce
użytkownik facebook 28-07-2020 17:52
Tak przy okazji, ktoś mi jest ww stanie odpowiedzieć?. 22 maja bieżącego roku pan wójt, który sam osobiście, po raz kolejny, bez udziału mieszkańców po raz któryś na siłę likwiduje szkoły wrzucił w media artykuł na Jelonka, "Co dalej ze szkołami w Miłkowie i Sosnówce?" Według założeń pana wójta miały zostać zlikwidowane szkoły w Sosnówce i w Miłkowie. To ja się zapytam gdzie te dzieci ok. 200 osób miały się zapodziać? Jak wiadomo przecież szkoła w Podgórzynie została wybudowana na 200 dzieci a przedszkole na 100 dzieci. Do przedszkola uczęszcza obecnie ok. 120 dzieci, a do szkoły 220 uczniów. Szkoła i przedszkole przyjmie razem 340 dzieci, placówka jest przewidziana maksymalnie na 350 osób. Więc się pytam gdzie te dzieci mają sobie pójść do szkoły? Takiego zakłamania, zamieszania i zamętu od strony urzędników już dawno nie widziałem.
~mieszkaniec 28-07-2020 19:14
Brawo!!! dla inicjatorów referendum za to że zbierają podpisy praktycznie sami, tak było dziś w Ścięgnach. "Podpis w aucie"
~Obserwator z miasta 28-07-2020 19:50
Dlaczego redakcja nie jest obiektywna i nie poprosiła o wywiad w/s drugiej strony czyli Urząd Gminy? Ludzie opamiętajcie się. Likwidując szkołę w Sosnowce, Wasze dzieci pójdą do lepszych większych placówek oświaty. Będą miały lepszą opiekę i będa nad nimi pracowali lepsi specjaliści. Tak trudno to zrozumieć. Jest niż demograficzny i utrzymanie tych małych szkół jest na chwilę obecną nieopłacalne. Gmina zapewnia gimbusy dla Waszych pociech. To najlepsze rozwiązanie dla Was wszystkich.
~witkaa 28-07-2020 20:17
do: ~Obserwator z miasta (19:50)
A co tutaj pytać Urząd Gminy? Jakiego nam pan Kalata udzieli wywiadu? przecież to oni robią największy zamęt. Może jak tak dobrze prawisz to mi odpowiedź. Po likwidacji szkoły w Sosnówce, za rok pod młotek Miłków to niby gdzie te dzieci mają pójść w gminie do szkoły? Jak przecież szkoła w Podgórzynie już jest przeludniona. Ściany tam nie są z gumy.
~Wafel 29-07-2020 0:46
do: ~Obserwator z miasta (19:50)
Buahaha większa szkoła jest lepsza bo jest większa i są tam lepsi nauczyciele bo szkoła jest wieksza. Musiałeś do dużej szkoly uczeszczac
~meszkaniec 29-07-2020 14:57
do: ~Obserwator z miasta (19:50)
Panie Obserwator z miasta bo to nie redakcja pisze te artykuły tylko pani z Jelonki która jest bardzo zaangażowana po jednej ze stron, rzetelność dziennikarska się kłania. Ale jaka dziennikarka taka rzetelność.
~ 28-07-2020 19:51
Przyłączyć Podgórzyn do Jeleniej i będzie spokój....
~ 28-07-2020 19:53
Ludzie z tego referendum nic nie będzie czy ktoś w ogóle orientuje się ilu mieszkańców gminy musiałoby wziąść udział w referendum żeby było ważne????
~~ 28-07-2020 20:31
do: ~ (19:53)
Owszem wystarczy 700 podpisow. A milkoe jest zbyt duza szkola w którą nawet rodzice potrafią inwestować prawie 200 dzieciaków jej nie da się zamknąć.... są teraz 4 szkoły na 12 wiosek ale takie wioski po ponad i nawet 2000 mieszkańców nie ma opcji... Gdyby milkow zamknęli to nigdzie by tych dzieci nie zmieścili chyba że na nocne zmiany
~mieszkaniec 28-07-2020 22:19
do: ~~ (20:31)
i właśnie takie osoby jak Ty wprowadzają ferment,skąd wziąłeś 12 wiosek, a co do podpisów , wystarczy 700, ale coś topornie Wam idzie, zbieracie już prawie miesiąc i końca nie widać, powodzenia
~Cichosza 29-07-2020 13:24
do: ~ (19:53)
Oj uda się uda ;)
użytkownik facebook 29-07-2020 6:48
Nie dostałam żadnego pisma A nawet jakbym dostała nie przepis ze córek do innej szkoły mamy swoją i tu są zapisane
~Obserwator z miasta 29-07-2020 8:29
Do komentującego Walefel. Za całym szacunkiem masz rację, uczęszczałem do dużej szkoły, co oczywiście widać po Twoim komentarzu, iż się różnimy zarówno intelektualnie i nie tylko. Szanowni Mieszkańcy Gmi Podgórzyn. Większa szkoła to większe możliwości. Dla dobra swoich pociech powinniście to zrozumieć. Dla Waszych dzieci wybudowano nowoczesną placówkę. Czas na zmianę. Nauczanie dwuzmianowe jest od dawna stosowane, dla każdego ucznia znajdzie się miejsce. Referendum, nawet jeśli uda Wam się je zorganizować. Nie sądzę aby zostało uznane za ważne. Czysta arytmetyka. Poza tym myślicie, że zmiana Wójta coś da. Z próżnego to i Salomon nie naleje.
~Magdalenka 29-07-2020 8:46
do: ~Obserwator z miasta (8:29)
Panie obserwator z miasta. Czy wiesz co w ogóle piszesz? Przecież szkoła w Podgórzynie ,ta nowoczesna placówka o którym pan pisze, jest już obecnie przez dzieci przeludniona, więc gdzie chce pan tam jeszcze, na siłę wepchać dzieci? Czy pan zrozumiał co napisałam? Niestety dojazd do szkół dla uczniów jest uciążliwy. Jeśli rodzice zgodzą się by dzieci z Sosnówki i z Miłkowa chodziły na pierwszą zmianę a pozostałe dzieci z Podgórzyna, Przesieki na drugą zmianę to nie ma sprawy, ale wątpię by na taką katorgę dzieci wysyłać i rodzice polubownie się na to zgodzili.
~mieszkaniec 29-07-2020 8:56
do: ~Magdalenka (8:46)
Jerzmanek,Magdalenka, napisałam, słyszałem od listonosza, to w końcu kim ty jesteś,masz dwubiegunowość, a jak słuchasz takie plotki o biznesmenie co niby ma kupić szkołę, to najpierw zweryfikuj informacje, a później powielaj bzdury.
~- 30-07-2020 9:53
do: ~mieszkaniec (8:56)
To nie biegunowość, z jednego komputera pisze dziadek, wnuczka cała rodzina. A co nie można?
~mieszkaniec 29-07-2020 15:08
Szkoła na KREDYT!!! Dwie remizy na KREDYT!!! GIEŁDA-strzał w kolano!!! Co my k.... gminą Kleszczów jesteśmy ,że nas stać na takie inwestycje i takie zadłużenie . Według rankingu GUS 2019 Gmina Podgórzyn jest na 1061 !!!! miejscu pod względem dochodu na jednego mieszkańca.Tak jak teraz inicjatorzy zbierają podpisy pod referendum, dodam że słusznie, to za jakiś czas mieszkańcy tych dwóch miejscowości będą chodzić i zbierać pieniądze na utrzymanie tych dwóch miejscowych "Sky Towerów"
~ 31-07-2020 22:25
Ludzie pomyślcie o dzieciach, inna szkoła to lepsza szkoła!!! W Sosnówce poziom jest żenujący, dzieci nie potrafią nawet połowy tego co dzieci z Jeleniogórskiej 11... a nauczycieli słabi, dlatego podburzają Rodziców, bo gdzie indziej trzeba będzie wziąć się do pracy i uczyć... Nauczyciele, trochę ambicji.. Rodzice, trochę pomyślunku...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group