Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5413
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Robota dla „odkupiacza”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 2 marca 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:12
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Pokryte psimi odchodami chodniki i przepełnione pojemniki na kupki – oto obraz ulicy Bankowej, z którym zetknęli się jeleniogórzanie po odtajaniu śniegu. Tak jest na większości ulic w mieście.

Wiemy, że temat jest niesmaczny i wałkowany. Ale cóż zrobić, skoro Czytelnicy i spotkani mieszkańcy alarmują nas, że trudno przejść chodnikiem bez wejścia „na minę”? – Założone jesienią pojemniki na odchody miały załatwić sprawę, a są pełne. Nikt ich nie opróżnia – powiedział nam wczoraj jeden z jeleniogórzan spacerujący ulicą Bankową.

– Może pomogą solidne mandaty dla tych, którzy wysadzają psy i nie sprzątają po nich? – dodał.
Podobna sytuacja jest na większości ulic w mieście. Pojemniki przed wejściem na teren parku (byłego cmentarza) przy Sanktuarium Krzyża Świętego są wprawdzie puste, ale za to spod topniejącego śniegu w parkowych alejkach wyłaniają się śmierdzące znaleziska. Nic dziwnego: miejsce święte wciąż służy posiadaczom psów jako wychodek.

Zapewne sytuację nieco poprawi odkurzacz na psie nieczystości, będący na wyposażeniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, który – jak tylko śnieg zupełnie stopnieje – „wkroczy” do akcji. To jednak stanowczo za mało, aby miejskie trotuary nie były usłane „minami”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~wie39 2-03-2009 8:27
zrobić wreszcie porządek z psami a szczeg. z ich właścicielami-wszystko dookoła zasrane...jak taki pajac zapłaci za psa mandat 300 zł to będzie sprzątał
diablica 2-03-2009 8:35
ale ile tych pojemników jest w naszym mieście?! na palcach jednej ręki można je policzyć... tak głośno było o tej akcji, ale poza centrum miasta chociażby na wolności czy wojska polskiego nie da się posprzątać psich kupek, bo nie ma gdzie ich wyrzucać... poza tym niestety polska mentalność nie ma we krwi sprzątania po swoich pupilach i to jest żałosne... pies to obowiązki i to nie małe, ale niektórzy świadomi tego nie są, albo nie chcą być. Drodzy mieszkańcy kupy w mieście mamy na własne życzenie i nie obwiniajmy mpgk, że nie sprząta, bo sami bałagan robi, którego się wypieramy (co innego bezdomne psy.... )
~Jano 2-03-2009 8:39
Te skrzynki to takie czerwone ze az raza ciekawe kto je zaprojektowal i kto wyprodukowal .Nie wspomne o tym i...lu co pozwolil na zakup tak nie funkcjonalnych skrzynek,ale coz tym miastem rzada i...le ,i mamy jak mamy ,a wystarczyly by pojemniki i nalozenie podatkow na wlascicieli psow takich zeby starczylo na zatrudnienie ze trzaech ludzi i oplacenie ich uczciwie wtedy bylo by po sprawie .A tu cale miasto zasrane przez domowe maskotki ,ludzie sami sa sobie winni bo nie pilnuja porzadku ,Wlasciciele psow powinni spzatac po nich no ale to tylko tak sie mowi ,przeciez kazdemu to przeszkadza , ale nikt nie sprzata bo po co .Do wlascicieli psow ludzie niech te pieski zalatwiaja sie u was w domach zobaczymy czy to takie fajne
~EM do wie39 2-03-2009 8:54
Popieram Cię w 100%. Mandaty dla właścicieli psów, którzy nie posprzątają po swoich pupilach. Nie jest to tylko problem centrum Jeleniej Góry. Proszę się przejść po Parku Zdrojowym. Również na posesjach, taki właściciel stanie w drzwiach bloku bo dalej mu się nie chce wyjść, a pies załatwia swoje potrzeby przy wejściu do budynku. Ja wolę koty, bynajmniej zakopują swoje odchody.
~ziooooooooooom 2-03-2009 8:55
malo 300, 500 niech placi jak nie umie posprzatac
~VVVVV 2-03-2009 9:23
MPGK tak poradzi sobie z psimi odchodami jak radzi sobie z odśnieżaniem. To tylko słowa. Właścicieli psów karać!!!
~kmam 2-03-2009 9:31
W pojemniki ładują puste butelki "weseli panowie". Może" ~wie39" wie którzy- skoro jest tak porządny i wie wszystko.
HankaOdRumcajsa 2-03-2009 9:34
...taaaa!!! kilka mandatów by sprawe załatwiło...
~obsser 2-03-2009 10:00
a co z tonami piachu na drodze nikt nie ma zamiaru tego sprzątać?
~loko 2-03-2009 10:09
Ja po moim chomiku i kocie sprzątam sam , nik mi nie musi przypominać , ani karać. Decydując sie na zwierzę ,wiedziałem ,że jedną z funkcji organizmu jest wydalanie . A właściciele psów są nadal zaskakiwani ??? Nic nie mam do psiaków , to przecież nie jest ich wina , że mają nieodpowiedzialnych włascicieli .
Patol 2-03-2009 10:41
I co w tym obrzydliwego jak się wejdzie już w wyschniętego bobka??Ludzie ostatnio zrobili się wrażliwi. Ja sam mam psa i on robi tam gdzie mu się podoba bo tak zaznacza swoje terytorium! Ja go rozumiem i nie będę zacierał śladów żeby potem nie było nieporozumień dla innych psów! Nigdy nie sprzątnę po swoim psie, bo robi to na swoim terenie!!
~pies 2-03-2009 11:02
Słuchaj no d......u. mnie jako psa i mojego pana nie mieszaj i nie porównuj do siebie i do innych
rymcycymcy 2-03-2009 11:10
Jak się "wysadza psa" ??? ;)))
~pies 2-03-2009 11:13
A może ty jesteś tym pajacem,który ma psa. Wylicz mi ilość punktów gdzie znajdują się takie pojemniki,bo w Niemczech i Cholandii są usytuowane na każdym kroku i jest inna kultura -nie przypisuję to każdemu Polakowi
~oburzony 2-03-2009 11:24
proszę sprawdzic na Zabobrzu - okolice Kiepury 1m kwadratowy = 1 psia kupa. Obrzydliwe.
ebee 2-03-2009 13:14
Do EM Ja za swoim psem sprzątam, jednak sprzęt musiałem sobie kupić we Wrocławiu. Pojemników na psie odchody jednak nikt nie opróżnia i jest ich jak na lekarstwo. A prosze mi pokazać w Cieplicach choć jeden pojemnik na psie odchody ! Co do kotów to proponuję poodwiedzać bramy cieplickich komunalnych pseudo posesji i po prostu powąchać. Zapach kociego zmieszanego z ludzkim moczem to norma ! Aby ludzi karać, trzeba najpierw im stworzyć tzw warunki.
~xxx 2-03-2009 13:24
karac wlascicieli psow ale tak solidnie a puscic ludzi po cywilu dzis idzie pancia na noskowskiego i patrzy jak jej piesek zalatwia sie na chodniku potem zadowolona poszla a dac takiej ze 400 zl kary to sie zastanowi co robi A POJEMNIKOW NA PSIE ODCHODY WCALE NA 2 ZABOBRZU NIE JEST MALO
~BC 2-03-2009 13:56
Temat wyjątkowo niesmaczny! Z powodu słabości i ignorancji twórców prawa miejscowego nierozwiązywalny (?!?) ALE !!!!!! te psie miny to nic w porównaniu do oleju kapiącego z aut! Jedna kropla oleju zanieczyszcza 1 metr sześcienny gleby. Na miejscach do parkowania czarne plamy świadczą o litrach! rozlanego oleju. Wystarczy spojrzeć na parking pod Ratuszem!!! Dziwi mnie, że nikt nie podnosi tego tematu. Wracając do psiego problemu: nie ma co liczyć na kulturę większości posiadaczy psów! trzeba wymuszać chośby poprzez mandaty! Psie pakiety nie mogą być za darmo! bo nikt tego nie szanuje! Można przecież wyprodukować za grosze! kartonowe pudełka-łopatki i sprzedawać w wyznaczonych miejscach. Ja - póki co - kupuję czeskie i zawsze mam przy sobie na spacerze z psem.
~Łowca byków 2-03-2009 13:58
Widzicie tylko psie kupy, a nie widzicie ludzkiej działalności objawiającej się wszechobecnym wandalizmem, porozrzucanymi na każdym kroku śmieciami i plastikowymi odpadami, zaszczanymi bramami i klatkami schodowymi, poniszczonymi trawnikami przez parkujące samochody, tonami piachu zasypującymi ka...lizację deszczową, połamanymi drzewami, poniszczonymi lasami przez qady i motory crosowe, zanieczyszczoną atmosferą z powodu wypalania różnego rodzaju toksycznych śmieci i odpadów, itp. Porządniccy się znaleźli - proszę zajrzeć do pierwszej lepszej klatki schodowej z bloku - to psy tam tak niszczą wszystko? Nawet pies zatyka nos łapką i prycha jak przechodzi przez te Wasze wytworne korytarze. A w autobusach to jakie zapaszki za Wami się roznoszą - pies to przynajmniej wyrzuci to z siebie, a Wy to nosicie tygodniami w gaciach do wykruszenia - no bo skąd taki smród?
~ 2-03-2009 14:13
to ja poproszę o mandaty dla właścicieli kotów, które chodzą i s*** po dziecięcych piaskownicach... ale wiadomo pies ma właściciela, a kot ? trudno dociec czyj jest, a nadodatek jest świętrzy niż krowa
~jestem za 2-03-2009 14:22
Brawo dla Łowcy byków, zgadzam sie z Panem!!!
~kizior 2-03-2009 14:48
Do 02-03-2009 11:10 | rymcycymcy | Psa się wysadza dynamitem hehe
~wiarygodny 2-03-2009 15:14
Temu co zakupił te skrzynki,proponuję aby sam do nich włożył odchody swoje i swojego psa.Miasto lekką rączką wydaje pieniądze podatników bo tak naprawdę są niczyje.Ciekawe jak pan Obrębalski miałby zakupić taki pojemniki za swoje pieniądze ,czyby je kupił?
~s. 2-03-2009 15:22
Mentalność ludzi (właścieli psów) można tylko zmienić poprzez kieszeń. Mandaty i tylko mandaty.
~Dziubuś 2-03-2009 15:34
Cale miasto jest zasrane , lącznie z parkiem w Cieplicach, najbardziej Zabobrze ul Kiepury , rabatki z trawa są tak zasrane , ze nie ma decymetra kwadratowego nieobsranego , ciagnie to sie tak wzdluż wszystkich chonikow na Zabobrzu.Kupy są od kilku kilogramow do kilku mniejszych rogali- przeciez grozi nam ogromna epidemia ! a najgorzej że dzieci są najbardziej na to narazone - co robi miasto i radni ? co robi wydzial ochrony środowiska z szeowa p. Tomerową ? może malżonek p.Radny Tomera wlączy sie razem z malzonką ktora pobiera pieniądze z urzędu jako szefowa od czystości srodowiska - i rozpoczna akcje odkazania i zapobiegania obsrajdakom przez krórych zachoruje miasto bo winowajcow sie nie tepi a odpowiedzialnych w urzedzie za stan czystości i nadzoru tez się nie kara i nie wyciąga się zadnych wnioskow i konsekwencji dyscyplinarnych. Jaki Pan taki kram!
~Tropiciel 2-03-2009 15:52
Przeciez urząd miasta może w sposób uzasadniony bogacic sie codziennie o kilka tysięcy zlotych , ale lenistwo , brak operatywności , organizacji , opieszalości -jest powodem że jesteśmy coraz bardziej osrani do nieskończoności a z drugiej strony wydajemy niepotrzebnie pieniadze na aparat ladu i porządku który nie spelnia swoich obowiązkow. dowód !!! -- kto widzial aby rankiem stali w kilku miejscach Zabobrza - straz miejska , policja i wypisywala mandaty tym upartym nagminnie ludziom wlaścicielom srających psow . Zapraszam na lącznik Kiepury i Malcużyńskiego na tereny piknikowe , gdzie są trawniki , tereny spacerowe , boisko - wszystko jest zawalone kupami psimi a na trenech rekreacyjnych to juz są tony - a gdzie policja ! a gdzie tak liczna i droga w utrzymaniu straz miejska ! a gdzie pracownicy urzedu miasta , ochrony srodowiska, radni od komisji porządku, czystości i wielu innych odpowiedzialnych za ten stan rzeczy w mieście_ bo wreszcie za co bierzecie pieniadze Panowie i Panie ?? abyśmy sie wstydzili takiego kraju - przez Was ! że nie potraficie wymoc porządku i zasad wspólżycia spolecznego !
~MAREK 2-03-2009 16:02
Należy powołać stanowisko miejskiego hycla i każdy złapany na ( przestępstwie ) pies powinien odbyć stosowną karę .
yaro0001 2-03-2009 16:10
Pozdrowienia z Kowar. Mnóstwo kup,piachu,chodników którymi się nie da przejść bo jeszcze śnieg zalega,dziur w drogach i chodnikach.Pozdrawiam wszystkich.
~maćek 2-03-2009 18:51
ja dziś z auta wysiadłem w klocka i to na parkingu się jakis piesio wysrał - kocham psiaki!!
~Do Tropiciel 2-03-2009 19:49
Chciałłbyś zeby Policja pilnowała srające psy ?????????????????/ Pomyśl chwile, walnij se baranka w ściane to moze zaczniesz myslec realnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~xyz 2-03-2009 20:57
ty...pies Cholandi haha a...lfabeto...
~R2 2-03-2009 21:31
CHOLANDII!!!! Hehe pisownia co poniektorych mnie ro.......dala!
~Do autora --"se baranka w sćianie 2-03-2009 21:46
Policja ma nie pilnowac psow !- ale wlascicieli , zmusic ich do przestrzegania porządku i nie lamania przepisow ktore nagmnnie olewaja , a od tego jest wlaśnie policja bo ma takie uprwnienia ,również i straż miejska -bo oczekują od tych sluzb mieszkańcy podatnicy i chcą widzieć , ze te sluzby wywiazuja sie ze swoich obowiązkow, czyli większośc jest za czystościa i jej przestrzeganiem a to jest demokracja ,ktora ma zapewnić i utrzymac aparat przymusu !! a od tych co sie do tego nie stosuja to ich zmusić . Wlaśnie do tego jest policja - ale tam nie moga byc ludzie , ktorzy nie grzesza inteligencja i maja luki w logicznym mysleniu.
~Żygolo 2-03-2009 22:00
Narodzie Drogi i cenny - ulomny i niemrawy - Wladzo Wysoka !Jak Wy zamierzacie walczyc z kryzysem - kiedy nie potraficie rozwiązać prostego problemu osranego miasta przez psy .Posiadacie przecież armie rozmaitych formacji zoorganizowanych i zwartych do dzialania ,slużb natychmiastowego reagowania, sluzb administracyjnych uczonych, kierownikow z fakultetami , spólek miasta z calym sprzętem , zbieraczy podatkow , sluzb nacisku w różnych odmianach - i nie potraficie przez tyle lat rozwiązac problemów kupek pieskow ?
~straż 2-03-2009 22:09
Ludzie nie mają kultury to chamy i prostaki nie sprzątają po swojch pupilach ale skoro przyslowie ich nie uczy Bądz Polakiem nie b...kiem nie smiec to surowy mandacik nauczy 300zl
~erg 2-03-2009 22:30
DO "kuizior" - dawno nikt mnie tak nie rozbawił!
~manci 3-03-2009 0:13
wysadzić dynamitem właściciel i psów którzy nie sprzątają po swoich cholernych kundlach tylko kto się tego podejmie? Zasrane są chodniki ,podwórka i trawniki LUDZIE NIE MOGĄ PRZEJŚĆ NORMALNIE BO WSZYSTKO ZASRANE mandaty dla włascicieli i to wysokie 500-1000 zł lub karne sprzątanie przez np pół roku to może by się oduczyli wyprowadzać psy na chodniki
~Mili -kant 3-03-2009 9:29
A kto ma te mandaty wypisywac i zbierać pieniadze , skoro policja siedzi w biurach i samochodach reszta to dzialacze zwiazkowi, straz miejska to ekipa do pozorow zajęc i nic nie może dokonać z wyjatkiem żądań i robienia kosztow dla budzetu miasta a radni nie wygladna dalej jak za okno , bo zmarzną . A na kupki to niech ludzie narzekaja - prawo sobie a pieski i ich wlasciciele sobie. Toż to Polska nietykalna i zakupiona , po uszy ! ale to Polska pod tym wzgledem należy dziś do gównianego folkloru w Europie - o czym sie popularnie mowi w spotkaniach towarzyskich. Na Zabobrzu o godz 8 dzisiaj naliczylem w pólgodziny siedmiu mieszkańców z pieskami srającymi na odwilzone trawniki - zadnej wladzy i reakcji na lamanie zasad i przepisow prawnych. Przeciez to skandal ! ! !
~dziadek1 3-03-2009 14:16
Pytania do Prezydenta Jeleniej Góry: 1. Ile osób zostało w ubiegłym roku ukaranych za wykroczenia zanieczyszczania miejsc publicznych przez ich psy? 2. Na jaką sumę złotych zostały nałożone mandaty za powyższe wykroczenia? 3. A ile spraw z tym związanych skierowano do Sądu Grodzkiego? Uważam, że powinniśmy bardziej egzekwować swoje prawa wobec Straży Miejskiej, która wykazuje indolencję w zakresie egzekwowania utrzymania czystości w miejscach publicznych. Proponuję w przypadku zauważenia dwóch psich kup w niedalekiej odległości od siebie miejscu publicznym, wezwać na miejsce Straż Miejską. W przypadku ociągania się lub odmowy przyjazdu złożyć w tej sprawie powiadomienie do Prezydenta Miasta. Straż z Miejska w związku z powiadomieniem jej o wykroczeniu lub w przypadku każdej innej sytuacji niepokojącej obywatela, a powiadomiona o tym, powinna tę osobę poinformować o podjętych czynnościach i efektach swego działania - przynajmniej telefonicznie. Wszystkie rozmowy ze Strażą Miejską należy nagrywać w celu posiadania dowodu, jeśli Straż Miejska sprawę "oleje", jak zresztą to często czyni. Straż Miejska zapewne prowadzi ewidencję powiadomień i dlatego warto sprawdzić, pod jaką pozycją nasze powiadomienie zostało zarejestrowane. Zresztą, należy wprowadzić ten wymóg do rutynowego działania dyżurnego (dyżurnej). To my opłacamy funkcjonariuszy Straży Miejskiej, a więc powinniśmy egzekwować od nich dobrą pracę. Kiedy i gdzie będzie dostępne sprawozdanie Straży Miejskiej z jej działalności za rok 2008? Podajcie tę informację do wiadomości mieszkańców.
ebee 4-03-2009 0:05
Do manci ! Myślę, że za psią kupę bardziej odpowiedni byłby mandat od 50 do 100 tysięcy złotych. Konfiskowałbym też cały majątek !
~manci 5-03-2009 1:35
do ebee- może to nie jest głupie co piszesz ale ,,obrońcy,, zwierząt by się oburzyli nie mówiąc już o włascicielach srających kundli - u mnie w klatce jest pies /jeden lub więcej/ w prawie każdym mieszkaniu - a mieszkań jest 12 więc wyobraż sobie jak idziesz po bułki rano i wdeptujesz na świeżą ,,minę,,
~ago od kosmosu 8-03-2009 18:34
ebee, a Ty bywasz w ogóle w Cieplicach? Manci, z tym wysadzaniem dynamitem to lekka przesada, ale mandaty naprawdę by się przydały!
~ago od kosmosu 8-03-2009 18:42
~dziadek1, a co ta Straż Miejska ma zrobić po ujrzeniu tych dwóch dowodów zbrodni? :-)))) Przyjrzeć się im bardziej dokładnie i wytypować, który to pies mógł wykonać? I jak miałaby to zrobić? Za pomocą badania organoleptycznego? No i jak powiązać wtedy psa z jego panem? ;->
~iza 23-10-2009 11:50
Mam wrażenie, że ludzie piszą a osoby, które powinny się zająć problemem nie widzą nic złego w obecnej sytuacji. Zastanawiam się czy kiedykolwiek coś w temacie ogromnego zanieczyszczenia przez psy coś się zmieni. Zaczyna się zima i raj dla właścicieli psów , bo niby nic nie widać jak piesek się załatwi tylko co najwyżej ktoś sobie w to wdepnie. A wiosną to już SUPER , bo już nie wiadomo jak lawirować między kupami, słynna ulica KIEPURY !!!!! Nie można wyjść z dzieckiem na spacer, na plac zabaw bo to nie miejsce dla dzieci tylko dla srających psów!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group