Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9764
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Robią parking pod arkadami

Środa, 4 lutego 2009, 13:41
Aktualizacja: 14:37
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Robią parking pod arkadami
Fot. Archiwum
W minionym tygodniu jedna z pań prowadzących interes w Jeleniej Górze postanowiła ułatwić sobie wyłożenie towaru z samochodu i wjechała pojazdem... pod arkady w Rynku. Wielkie było jej zdziwienie, kiedy na miejsce wezwano straż miejską, która upomniała wygodnicką właścicielkę sklepu.

To drugi przypadek w ostatnich latach, kiedy kierowcy nie zważając na przepisy i kary, wjeżdżają sobie pojazdami w podcienia. Arkady są bowiem ciągiem pieszym w strefie zabudowanej, a nie pasem ruchu przeznaczonym dla zmotoryzowanych.

Zaczęło się od handlarza starociami, który podczas jesiennego jarmarku kilka lat temu, wjechał w podcienia autem, aby ułatwić sobie wyładunek towarów. Jednak po upomnieniu przeprosił i tłumaczył się niewiedzą.

Właścicielka sklepu pod arkadami natomiast nie mogła zrozumieć, dlaczego ktoś ją upomina i każe jej wyjechać z miejsca przeznaczonego dla pieszych. Kobieta nie zdawała sobie też sprawy z tego, że takie zachowanie poza pouczeniem mogło zakończyć się ukaraniem mandatem w wysokości nawet do 500 złotych. Sprawa mogła też trafić do sądu grodzkiego, który mógłby nałożyć wyższą kwotę.

– Arkady na placu Ratuszowym nie leżą w obrębie pasa ruchu pojazdów. Należą one do zarządcy budynku i są w strefie zabudowanej, dlatego wjeżdżanie tam uważam za niestosowne – usłyszeliśmy od Jerzego Bigusa, zastępcy dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Właściciele sklepów mogą stanąć na ciągu drogowo-pieszym na placu, skąd mają dosłownie kilka kroków do swoich punktów handlowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
533
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
 
Aktualności
Pożegnanie motocyklisty
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group