Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7193
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk/ Kraj: Rewolucyjny rok szkolny po dolnośląsku

Piątek, 4 kwietnia 2008, 16:11
Aktualizacja: 16:12
Autor: TEJO
Dolny Śląsk/ Kraj: Rewolucyjny rok szkolny po dolnośląsku
Fot. TEJO
Ministerstwo Edukacji rozpatruje właśnie projekt dolnośląskich pedagogów, który zakłada poważną reformę kalendarza szkolnego. Będą ferie jesienne i wiosenne, zimowe – zostaną skrócone.

Pisze o tym Polska Gazeta Wrocławska w piątkowym wydaniu. – Częstsze przerwy w nauce, wszystkie egzaminy maturalne w dwa tygodnie, wakacje o kilka dni później – wylicza dziennik.

Jakie będą nowości według wrocławskich speców od oświaty? Pierwsza to wprowadzenie ferii jesiennych od 29 października do 3 listopada. O jeden dzień skróci się przerwa świąteczna i aż o połowę – ferie zimowe. Tylko cztery dni będzie trwała przerwa na Wielkanoc. Za to aż dwa tygodnie potrwają ferie wiosenne planowane od 4 do 17 maja. Praktycznie wolnego będzie jeszcze więcej ze względu na przedłużony weekend majowy.

Ale nie dla wszystkich będzie to czas laby: podczas tych dwóch tygodni zaplanowano egzaminy maturalne i testy gimnazjalne. Wolne dla uczniów, których matura nie dotyczy, pozwoli na sprawniejsze przeprowadzenie sprawdzianów i ogłoszenie ich wyników.

Rok szkolny według pedagogów z Wrocławia skończyłby się 30 czerwca, a dzieci i młodzież wróciłyby do szkoły po dwumiesięcznych wakacjach: 3 września.

Decyzję o nowym kalendarzu szkolnym MEN podejmie w czerwcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group