Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7088
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rewolucja Uniwersytetu Ekonomicznego

Wiadomości: Region
Wtorek, 2 września 2014, 7:37
Aktualizacja: 7:56
Autor: Angela
Rewolucyjną zmianę w kształceniu wyższym wprowadza Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Uczelnia, jako pierwsza w Polsce szkoła publiczna, uruchamia procedurę umożliwiającą zaliczenie przedmiotów na podstawie dorobku zawodowego lub doświadczeń życiowych. O taką możliwość latami bezskutecznie zabiegali w całym kraju studenci legitymujący się doświadczeniem zawodowym.

Absolutnym novum jest uznawanie wiedzy i doświadczenia zawodowego zdobytych poza oficjalnym systemem kształcenia. Program ma uwzględniać różne przedmioty.

- Dla przykładu, dzięki takiemu rozwiązaniu osoba pracująca jako księgowy zaoszczędzi siły i czas niezbędne do studiowania podstaw rachunkowości, a posiadacz zagranicznej matury nie będzie musiał uczestniczyć w zajęciach z danego języka obcego – wyjaśniają przedstawiciele uczelni.

W nadchodzącym roku akademickim 2014/2015 student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu będzie mógł wnioskować o uznanie efektów kształcenia zdobytych w systemie nieformalnym i zaliczenie zajęć, po dostarczeniu odpowiednich dowodów potwierdzających wiedzę i doświadczenie.

- W grę wchodzą dokumenty wskazujące na zdobycie efektów kształcenia w następstwie doświadczeń życiowych i zawodowych, podczas wolontariatu i aktywności w organizacjach społecznych czy w trakcie prac badawczych, projektowych lub organizacyjnych – wyjaśniają przedstawiciele uczelni.

Szczegółowe zasady określa "Regulamin uznawalności efektów kształcenia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zdobywanych w systemach pozaformalnych i nieformalnych" dostępny na stronie projektu – www.kuznia6.ue.wroc.pl.

– W ramach projektu pozyskaliśmy do współpracy uczelnię Alice Salomon Hochschule w Berlinie – mówi dr inż. Urszula Załuska z Działu Obsługi Projektów Rozwojowych. – Dzięki temu możemy skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań i czerpać z doświadczeń niemieckiego partnera. Mamy nadzieję, że ta nowatorska w Polsce inicjatywa nie tylko wpłynie pozytywnie na jakość kształcenia i relacje na linii student-uczelnia, ale też stanie się wzorem dla innych uczelni.

Już teraz działa w obrębie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu punkt informacyjny, w którym zainteresowani studenci tej uczelni, a także osoby chcące podjąć kształcenie mogą uzyskać szczegółowe informacje o procedurze uznawalności.

Inicjatywa, opracowanie oraz wdrożenie systemu uznawalności w Uniwersytecie Ekonomicznym to efekt prac Działu Obsługi Projektów Rozwojowych w projekcie Kuźnia Kadr 6 realizowanym ze wsparciem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ha ha ha 2-09-2014 9:08
nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie "magistra lub inżyniera" ha ha ha
~skoro 2-09-2014 9:11
skoro mam opanowany język (dyplom uczelni zagranicznej) to egzamin jest dla mnie formalnością i nie trzeba mnie z niego zwalniać (każda piątka w indeksie się przyda). Nowy system pozwoli na kolejne nadużycia!
~ 2-09-2014 10:15
Ręce opadają. Popieram komentarz z 9.11. Proponuję też, aby rozważyć, czy w przyszłości wysłanie samego zdjęcia do dziekanatu nie pozwoli na zdobycie tytułu - w końcu to dowód, że ktoś umie kopertę zaadresować, czyli pisać potrafi ...
~1 2-09-2014 11:19
wszystko dla sukcesu rekrutacji - z ubolewaniem b. absolwent
~KNP 2-09-2014 13:57
Pani Redaktor zapomniała napisać, że ten rewelacyjny system kosztował jedynie 3 469 072 PLN. No ale Unia jest bogata.
~ocetto 2-09-2014 14:07
Jeśli jest to dobrze przemyślane, to dlaczego nie? W tej chwili istnieje więcej możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności poza szkołami, np korzystając ze szkoleń w internecie.
~styx 2-09-2014 14:58
To niestety może być rewolucja oparta o regres. Bardzo podobał mi się doktorat Pana Rydzyka. Zdawał on egzaminy na uczelni,którą raczył założyć a tematem obrony był jego własny dorobek i dokonania. Zaiste ciężki to egzamin. Jakąż wiedzę mieli cenzorzy? A promotor tak wiekopomnego dzieła pewnie nie raz i nie dwa, korygował sentencje dorobku naukowego Rydzyka. Tego typu procesy w biologii określa się mianem zapłodnienia wsobnego. Ojcem i matką potomka jest ten sam osobnik. Z reguły nic ciekawego z tego nie wychodzi.
~absolwent 2-09-2014 22:07
Ha ha ha! A wszystko to odbywać się będzie według jednej zasady: Zapłacisz za dyplom, to dostaniesz dyplom. Jeszcze mniej formalnych przeszkód, żeby zrobić z uczelni supermarkety sprzedające dyplomy. Nie ma studentów, jest niż demograficzny, to ó-czelnie łapią się najróżniejszych sposobów, żeby zwiększyć liczbę magistrów. Zawsze jakaś kaska wpadnie, przynajmniej za sam wydany dyplom. Podpierają się pięknymi hasełkami, a wszystko to oczywiście dzieje się ze szkodą dla poziomu edukacji. Niestety, potwierdza to tylko opinię o dramatycznym upadku Uniwersytetu Ekonomicznego, jak i innych wrocławskich pseudoszkółek, które stały się już praktycznie typowymi szkołami gotowania na gazie.
rymcycymcy 2-09-2014 22:49
Rewolucja to jest wtedy jak ...doły zneutralizują tych co byli na górze ...potem sami są na górze i neutralizują tych co na dole i chcą do góry ! :) ...a w między czasie neutralizują otoczenie, które w ramach rewolucji przejęli ...co w rezultacie prowadzi do zagłady rewolucjonistów :)
~ 2-09-2014 23:43
To kierunek zdobywania dyplomów wyższych uczelni przez działaczy partyjnych z PO , PiS oraz solidarnościowych, wracamy do bolszewizmu, nie matura lecz chęć szczera zrobi.... z ciebie magistra !!!!!
~Jan 3-09-2014 3:07
Dobrze że podaliście nazwę tej pseudouczelni z Wrocka. Warto wiedzieć co omijać szerokim łukiem. Za parę lat te dyplomy będą mniej warte niż obecne. A już obecne są warte tyle ile matura. Niech każdy się teraz zastanowi, czy warto iść na studia na uczelnię, które nic nie dadzą. Jak ktoś chce zdobyć porządny zawód, to niech idzie na dobre zachodnie uczelnie, a nie polskie szkółki kupczące dyplomami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group