Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6221
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rewitalizacja Młynówki – miasto zapłaci więcej

Sobota, 29 stycznia 2011, 8:30
Aktualizacja: Niedziela, 30 stycznia 2011, 8:24
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Rewitalizacja Młynówki – miasto zapłaci więcej
Fot. TEJO
Około 400 tys. zł będą kosztowały tak zwane separatory niezbędne dla kanału Młynówka, którego rewitalizacja ma poprawić wizerunek niższej części śródmieścia Jeleniej Góry. Trzeba będzie zainwestować też w monitoring.

– Z niezrozumiałych powodów nie zaplanowano ich przy projektowaniu odnowienia Młynówki, a muszą powstać, by można było odebrać tę inwestycję zgodnie z przepisami. Separatory – to urządzenia do oczyszczania wód powierzchniowych, spływających do Młynówki kanalizacją burzową i zawierających zanieczyszczenia olejowe, piasek, itp. – czytamy w komunikacie z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Gdyby wcześniej wpisano te urządzenia do projektu o dofinansowanie z funduszy unijnych, można było pozyskać zewnętrzne środki na zakup i montaż seperatorów. – Teraz miasto będzie musiało pokryć ich koszt z własnego budżetu, bo bez separatorów inwestycja nie zostanie odebrana i rozliczona.

Dodatkowych kosztów będzie więcej, bo trzeba pomyśleć o nieplanowanej instalacji monitoringu na obszarze o powierzchni niemal trzech hektarów. Brakuje też publicznych toalet, które z całą pewnością przydadzą się przy promenadzie wzdłuż kanału. „Za potrzebą” aktualnie trzeba się udać aż na plac Ratuszowy lub do szaletów przy kościele garnizonowym.

Zapuszczony i zanieczyszczony kanał Młynówka, najstarszy (średniowieczny) zabytek techniki (ciek zasilał młyny miejskie), przez lata podupadał. Dopiero ekipie poprzedniego prezydenta Marka Obrębalskiego udało się zdobyć środki na uczynienie z kanału i jego brzegów miejsca przyjaznego jeleniogórzanom i turystom. Dodatkową „atrakcją” będzie Galeria Centrum, która powstaje nieopodal rewitalizowanej Młynówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group