Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5695
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rewelacyjna zabawa na Olimpiadzie Małolata

Sobota, 6 kwietnia 2013, 15:15
Aktualizacja: Niedziela, 7 kwietnia 2013, 8:07
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rewelacyjna zabawa na Olimpiadzie Małolata
Fot. Tomasz Raczyński
Maluchy z dziewięciu oddziałów przedszkolnych z jeleniogórskich szkół podstawowych wzięły dzisiaj (06.04) udział w II edycji Olimpiady Małolata zorganizowanej w hali przy ul. Złotniczej przez Miejski Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze. Nie zabrakło biegów w workach, wyścigów dywanów, przejścia przez magiczny tunel, konkursu na wyborowego strzelca i wiele innych konkurencji sportowych. Razem z dziećmi świetnie bawili się również rodzice i nauczyciele.

Imprezę swoim występem uświetniła grupa akrobatyczna „Orły” z Podgórzyna, znana m.in. z występu w telewizyjnym show „Mam Talent”, mistrzowie Dolnego Śląska w gimnastyce.

Olimpiada o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry rozpoczęła się o godz. 10.00 i jak mówił Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor jeleniogórskiego MOS-u, jej celem była przede wszystkim świetna zabawa, a nie rywalizacja. Podczas imprezy sprawnościowej równocześnie odbywał się także konkurs plastyczny „Sport, rekreacja, kultura fizyczna okiem dziecka”.

- Jest to impreza uzupełniająca Olimpiadę Malucha, w której udział wzięły jeleniogórskie przedszkola – mówił Ireneusz Taraszkiewicz. – Dzieci z oddziałów przedszkolnych nie brały w niej udziału, stąd pomysł na Olimpiadę Małolata opartą na tych samych zasadach – świetnej zabawie. Nie chodzi tu o zdobycie najwyższego miejsca, ale o pokazanie, że ruch to zdrowie. W konkurencjach udział biorą nie tylko dzieci, ale i rodzice, i nauczyciele, a przede wszystkim kibicują licznie przybyłe rodziny. Dla tych dzieci jest to jedna z pierwszych takich wspaniałych przygód, która mam nadzieję, pozostanie im w pamięci do końca życia - dodał dyrektor ośrodka sportu.

I tak właśnie odebrały ją maluchy, które nie ukrywały świetnych nastrojów.

- Bawiliśmy się super – mówili Nikola Sieradzka i Oliwer. – Ćwiczyliśmy przed zawodami chyba ze cztery dni i wtedy też było fajnie. Dzisiaj zrobiłem ślizg w worku na prostej, było odjazdowo – dodał Oliwer.

Takie same zdanie miały też maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze: Paweł, Ewa i Konrad oraz ich nauczycielka Barbara Szczepaniak, która przyznała, że emocje były po porostu wspaniałe.
Warto dodać, że w tych zawodach nie było przegranych. Wszyscy otrzymali dyplomy i medale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
695
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group