Piątek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5509
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rewelacyjna zabawa na Olimpiadzie Małolata

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 6 kwietnia 2013, 15:15
Aktualizacja: Niedziela, 7 kwietnia 2013, 8:07
Autor: Angela
Fot. Tomasz Raczyński
Maluchy z dziewięciu oddziałów przedszkolnych z jeleniogórskich szkół podstawowych wzięły dzisiaj (06.04) udział w II edycji Olimpiady Małolata zorganizowanej w hali przy ul. Złotniczej przez Miejski Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze. Nie zabrakło biegów w workach, wyścigów dywanów, przejścia przez magiczny tunel, konkursu na wyborowego strzelca i wiele innych konkurencji sportowych. Razem z dziećmi świetnie bawili się również rodzice i nauczyciele.

Imprezę swoim występem uświetniła grupa akrobatyczna „Orły” z Podgórzyna, znana m.in. z występu w telewizyjnym show „Mam Talent”, mistrzowie Dolnego Śląska w gimnastyce.

Olimpiada o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry rozpoczęła się o godz. 10.00 i jak mówił Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor jeleniogórskiego MOS-u, jej celem była przede wszystkim świetna zabawa, a nie rywalizacja. Podczas imprezy sprawnościowej równocześnie odbywał się także konkurs plastyczny „Sport, rekreacja, kultura fizyczna okiem dziecka”.

- Jest to impreza uzupełniająca Olimpiadę Malucha, w której udział wzięły jeleniogórskie przedszkola – mówił Ireneusz Taraszkiewicz. – Dzieci z oddziałów przedszkolnych nie brały w niej udziału, stąd pomysł na Olimpiadę Małolata opartą na tych samych zasadach – świetnej zabawie. Nie chodzi tu o zdobycie najwyższego miejsca, ale o pokazanie, że ruch to zdrowie. W konkurencjach udział biorą nie tylko dzieci, ale i rodzice, i nauczyciele, a przede wszystkim kibicują licznie przybyłe rodziny. Dla tych dzieci jest to jedna z pierwszych takich wspaniałych przygód, która mam nadzieję, pozostanie im w pamięci do końca życia - dodał dyrektor ośrodka sportu.

I tak właśnie odebrały ją maluchy, które nie ukrywały świetnych nastrojów.

- Bawiliśmy się super – mówili Nikola Sieradzka i Oliwer. – Ćwiczyliśmy przed zawodami chyba ze cztery dni i wtedy też było fajnie. Dzisiaj zrobiłem ślizg w worku na prostej, było odjazdowo – dodał Oliwer.

Takie same zdanie miały też maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze: Paweł, Ewa i Konrad oraz ich nauczycielka Barbara Szczepaniak, która przyznała, że emocje były po porostu wspaniałe.
Warto dodać, że w tych zawodach nie było przegranych. Wszyscy otrzymali dyplomy i medale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 6-04-2013 22:28
A dlaczego Jelonka nie informuje kto zajął 1 miejsce???
~... 7-04-2013 0:45
No właśnie. Nie ma też ani słowa o kibicach, którzy wspaniałym zachowaniem bardzo wspierali swoich sportowców. W szczególności na nagrodę zasłużyli kibice siódemki - byli najlepsi wraz z drużyną!
~obserwat 7-04-2013 3:54
Ludzie nie rozumiem waszej frustracji... Jak Wam się nie podoba to czytajcie newsy na innych portalach. Na tym polega wolny rynek...
~ 7-04-2013 12:12
I m. - SP 5, II m. - SP 7, III m. - SP 11
~urszula 7-04-2013 13:30
super inicjatywa, świetna zabawa dla wszystkich,jak widać a mnie się marzy takie kolejne spotkanie np. zespołów dziadkowie z wnukami kontra reszta świata;)
~_obserwator 7-04-2013 16:35
do obserwat. Byłem na tej świetnej imprezie jako rodzic z \"0\" plasującej się gdzieś pośrodku tej klasyfikacji, ale też uważam że powinna się znaleźć informacja która szkoła zajęła pierwsze miejsce, powinny być też zdjęcia z wręczania nagród każdej ze szkół które przygotowały się i przyszły na imprezę więc frustracja wychodzi raczej z Twojego postu. Dobrze że nie dokończyłeś na czym polega wolny rynek bo chyba nie chce wiedzieć )) Gratulacje dla organizatora za niezłą imprezę, świetne występy zaproszonych zespołów, dzieciaki spędziły czas na dobrej zabawie, oby więcej takich imprez w mieście.
~ 7-04-2013 16:58
Zgadzam się z przedmówcą.Ja akurat byłem ze zwycięskiej szkoły,ale nie oto chodzi.raczej o to,że fotoreporterzy nie podeszli profesjonalnie do sprawy i zdjęć oraz informacji bardziej precyzyjnej brakuje.
~kaśś 7-04-2013 19:32
nie narzekajcie na fotki bo na innym portalu z tej imprezy są głównie zdjęcia SP 11 i 15 a ty wszystkie szkoły wiec nie ma co narzekać
~kpina4 8-04-2013 8:47
Fotki są super, relacja też w porządku. A negatywne komentarze piszą sfrustrowane osoby związane z pewnym portalikiem, któremu się wydaje, że wszystko robi naj naj naj naj najlepiej. Tylko nikt tego nie docenia, dlatego sami sobie komentują.
~ 8-04-2013 11:42
Kpina,wskaż gdzie jest napisane kto zdobył I.II i II miejsce?Na którym zdjęciu widać wręczanie nagród? Tylko tyle.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group