Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7214
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Reprezentantki Polski z Jeleniej Góry!

Wtorek, 11 sierpnia 2009, 16:04
Aktualizacja: Czwartek, 13 sierpnia 2009, 9:30
Autor: ahawer
Jelenia Góra: Reprezentantki Polski z Jeleniej Góry!
Fot. archiwum prywatne
Agata i Katarzyna Dwilewicz – reprezentantki Polski z Jeleniej Góry. Dziewczynki to uczennice Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze, zwyciężczynie wielu krajowych i międzynarodowych turniej szachowych.

Młode szachistki otrzymały na zakończenie roku szkolnego od Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego dyplom za wybitne osiągnięcia w nauce i w sporcie, gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły oraz naszego miasta.

Agata Dwilewicz to kilkukrotna zwyciężczyni Szachowych Mistrzostw w Czechcach, wygrała także dobrze obstawiony Ósmy Międzynarodowy Turniej (Internationalen Einzelmeisterschaft) w niemieckim Sebnitz. Agatka była także pierwsza w Szachowym Pucharze Polski rozegranym w Dziwnówku, Polski Związek Szachowy nagrodził także dziewczynkę za zajęcie I miejsca w Pucharze Polski do lat8. Ponadto osiągnięcia jeleniogórzanki to: II miejsce w Pucharze Polski Juniorów w szachach szybkich P’15, II Ogólnopolskim Młodzieżowym Wieloboju Szachowym oraz Mistrzostwo Dolnego
Śląska juniorów.

Katarzyna Dwilewicz, podobnie jak jej siostra pierwsze sukcesy odnosiła w przedszkolu, kiedy to zdobyła Mistrzostwo Dolnego Śląska zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich P’30, III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach błyskawicznych P’5 rozegranych w Koszalinie, II miejsce w Pucharze Polski Juniorów w szachach szybkich P’15, II miejsce w I Ogólnopolskim Młodzieżowym Wieloboju Szachowym, VII miejsce w Szachowym Pucharze Polski młodziczek, do tego Kasia dołożyła w zeszłym roku Mistrzostwo Dolnego Śląska juniorów w grupie dziewcząt do lat 9.

Jak podaje strona Polskiego Związku Szachowego najstarsza Kasia jest w polskiej Reprezentacji na Mistrzostwa Europy 2009 Juniorów we Włoszech, a najmłodsza Agatka jest w polskiej Reprezentacji na Mistrzostwa Świata Juniorów w Turcji. Aby móc startować w turniejach potrzebną są... pieniądze.
W Jeleniej Górze nie ma obecnie żadnych zarejestrowanych klubów szachowych, więc nie ma kto dofinansować im wyjazdu. Nie mają żadnych stypendiów... Czy te zdolne dziewczynki,
które reprezentują nie tylko Jelenią Górę, ale także i nasz kraj są skazane na porażkę?
Miejmy nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy w mediach o tych zdolnych szachistkach.
Młodym jeleniogórzankom życzymy wielu sukcesów oraz twórczego rozwoju talentów i zainteresowań!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
253
Tak
31%
Nie
63%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group