Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5978
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remonty? Cierpliwości!

Niedziela, 27 grudnia 2009, 8:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 grudnia 2009, 7:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Remonty? Cierpliwości!
Fot. TEJO
Osiem wniosków złożonych przez jeleniogórski urząd miasta na dofinansowanie remontów budynków socjalnych w kwocie ponad 17 milionów złotych przeszło już ocenę formalną. Teraz czeka je ocena merytoryczna. Nie będzie też szybko modernizacji budynków wspólnotowych. Środki na to mają się znaleźć w ramach pomocy publicznej.

Wnioski na dofinansowanie 60 procent z kwoty ponad 29, 4 na remont budynków przy ulicach Powstańców Śląskich, Weigla 26/28 oraz 30 / 32, Lwóweckiej i Drzymały 11 – 13 zostały poprawnie napisane i nie mają błędów merytorycznych – tak wykazała ocena I stopnia. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z Unii Europejskiej z Lokalnego Programu Rewitalizacji, a zadanie ma być zrealizowane w latach 2010 – 2011.

Na decyzję w sprawie rozpatrzenia wniosków muszą natomiast poczekać wspólnoty mieszkaniowe. – Do 23 grudnia Urząd Marszałkowski wstrzymał się z oceną tych wniosków i oczekuje na zarządzenie komisji europejskiej w sprawie form przyznawania takiej pomocy – mówi Jadwiga Osińska, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jest to pierwszy rok kiedy przyznawane są dotacje na mieszkalnictwo, stąd też te problemy. Przedmiotem analiz prawnych jest forma dofinansowania. W przypadku podmiotów osiągających zyski, którymi mogą być wspólnoty mieszkaniowe forma dofinansowania udzielona zostałaby w ramach pomocy publicznej.

Problem ten dotyczy nie tylko Jeleniej Góry, ale całego Dolnego Śląska. Kiedy pojawi się decyzja i ocena wniosków na dofinansowanie budynków wspólnot mieszkaniowych? Tego jeszcze nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1154
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group