Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2379
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont z poślizgiem

Wiadomości: REGION
Piątek, 9 października 2009, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: Ania
Fot. Ania
Modernizacja skrzyżowania ulic Karkonoskiej i 1 Maja w Kowarach nie rozpocznie się w tym, a przyszłym roku. Urząd marszałkowski, który go sfinansuje przygotowuje obecnie projekt.

Droga powiększy się o działkę po wyburzonej kamienicy przy ulicy Karkonoskiej 1. Jej rozbiórki dokonano na przełomie lipca i sierpnia br. Inwestycja ta początkowo została oszacowana na ponad trzysta dwanaście tysicy złotych ze względu na wysokie koszty przewiezienia gruzu na wysypisko śmieci.

Pracownikom magistratu udało się jednak znaleźć firmę, która go zmieliła. Ostatecznie koszt wyburzenia budynku wyniesie pięćdziesiąt dwa tysiące złotych, czyli zdecydowanie mniej niż wynikało to z pierwszego kosztorysu. Zmielony gruz został przewieziony na składowisko przy ulicy Rejtana i zostanie wykorzystany przy budowie dróg.
Po dokonaniu rozbiórki miał się rozpocząć remont skrzyżowania ulic Karkonoskiej i 1 Maja, ale ostatecznie okazało się, że będzie on możliwy dopiero w przyszłym roku.

Inwestycję sfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Obecnie przygotowuje on dokumentację, bez której nie można przebudować dróg. Roboty rozpoczną się więc wiosną przyszłego roku. Koszt inwestycji wyniesie osiemset tysięcy złotych, a część działki po wyburzonym budynku będzie wkładem własnym urzędu miasta.

Fakt, że skrzyżowanie nie jest remontowane nie podoba się mieszkańcom. – Dlaczego burmistrz wysiedlił ludzi i rozebrał budynek, skoro nic się w tym miejscu nie dzieje? – pytają. Kontrowersje budzi też planowane wyburzenie części chodnika. – Wyburzony zostanie zaledwie jego fragment chodnika, a materiały, jakie z niego pozostaną, wykorzystamy w przyszłości. Miasto więc nic nie starci – tłumaczy burmistrz Kowar, Mirosław Górecki. Chodniki budowane są od wjazdu do Kowar do kościoła, przy ulicy Jeleniogórskiej i 1 Maja. Koszt tej inwestycji wynosi jeden milion dziewięćdziesiąt tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~bobrek 9-10-2009 9:40
No! Powoli się przekonuję do Góreckiego. To jednak dobry gospodarz. Z tego pata na skrzyżowaniu też sprytnie wyszedł. Orlik też wyciągnął z urzędów rozmaitych, co nie było wcale proste.
yaro0001 9-10-2009 15:46
Ten wyburzony budynek wyglądał o niebo lepiej niż ten który teraz widać. Niezła wizytówka miasta. Górecki "dobry gospodarz" nie rozśmieszaj mnie.
~DINO 9-10-2009 22:39
WAŻNE ŻE COŚ SIĘ DZIEJE I TRZEBA SIĘ CIESZYC A NIE TYLKO NAŻEKAC JAK CO NIEKTÓRZY BARDZO DOBRZE KOWARY BĘDĄ PIĘKNE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group