Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2424
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remont ulicy Karola Miarki idzie pełną parą

Czwartek, 2 czerwca 2011, 7:32
Aktualizacja: Piątek, 3 czerwca 2011, 7:21
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Remont ulicy Karola Miarki idzie pełną parą
Fot. M. Gumny; M. Rozkoszny
Około 70 procent prac zrealizowano już w ramach pierwszego etapu modernizacji ulicy Karola Miarki w Jeleniej Górze od bramy byłej Celwiskozy do ul. Wojewódzkiej. Równolegle na tym odcinku prowadzone są roboty wodno–kanalizacyjne. Wkrótce rozpocznie się również budowa drugiego etapu tej drogi.

W ramach pierwszego etapu prac, który pochłonie 1,5 mln zł, pojawi się nowa nawierzchnia jezdni wraz z podbudową, nowe chodniki, oświetlenie i studzienki kanalizacyjne na odcinku od końca odcinka ulicy Karola Miarki o nawierzchni bitumicznej do ulicy Wojewódzkiej. Będzie też nowe oznakowanie poziome i pionowe. Całość oświetli około 20 latarni.

Zmodernizowana zostanie również kanalizacja deszczowa ulicy, gdzie w miejsce starej instalacji zamontowane zostaną nowe rury i około 35 nowych studni. Prace prowadzi Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, które wygrało przetarg na to zadanie. Na drugi etap tych prac miasto w ostatnim czasie ogłosiło przetarg, na który oferty złożyło trzech przedsiębiorców.

– Zadanie dotyczy przebudowy kanalizacji deszczowej w ul. Karola Miarki w Jeleniej Górze wraz z odtworzeniem istniejącej nawierzchni pasa drogowego. Termin realizacji tego zadania przewidziany jest na 31 października br. Będą to prace przygotowawcze do kolejnego zadania, budowy drogi Karola Miarki do ul. Spółdzielczej, w okolicach hali Renault. Na ten ostatni element nie ma jednak jak na razie pieniędzy, więc inwestycja ma szansę na realizację dopiero w przyszłym roku i to pod warunkiem, że znajdą się na to pieniądze zewnętrzne – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Jak mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, sprawna komunikacja w tym miejscu podniesie atrakcyjność tych terenów i zwiększy liczbę funkcjonujących tam podmiotów.

Przetarg na to zadanie wygrało Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe MONT – INSTAL z Polkowic. Koszt tej inwestycji po przetargu to ponad 1 mln 583 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group