Czwartek, 25 czerwca
26°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce
reklamy

Remont ul. 11 Listopada bliżej końca

Audio

Czytaj na głos

Autor: Karolina 2 min czytania

W Szklarskiej Porębie dobiega końca inwestycja wodno–kanalizacyjna, a wraz z nią przebudowa ulicy 11 Listopada. Firma zajmująca się wykopami, poza kilkoma wyjątkami, planuje zakończyć swe prace do czerwca tego roku. Przy odbudowie większości dróg trwają już tylko tzw. poprawki kosmetyczne. Realizacja tego dużego przeds

reklamy
reklamy

– Pozostało nam 1500 metrów do ukończenia inwestycji – powiedział przedstawiciel firmy WAMAR, zajmującej się wykopami na terenie miasta. Po umieszczeniu wszystkich elementów nowej kanalizacji trzeba będzie jeszcze odtworzyć nawierzchnię i zająć się drobnymi pracami wykończeniowymi, np. przebudową chodników. Ciężki sprzęt, czyli samochody ciężarowe oraz koparki kilka dni temu wjechały do centrum, na ul. Jedności Narodowej. Prowadzone są tam wykopy, a zaraz po nich odtwarzanie pasa nawierzchni asfaltowej. – Trzeba najpierw coś zburzyć, żeby coś zbudować – usłyszeliśmy od jednego z tamtejszych robotników, który kierował ruchem przejeżdżających przez centrum samochodów. Prace w tamtym miejscu muszą zakończyć się do 23 maja, ponieważ będzie się tam odbywała impreza sportowo-rekreacyjna.

Mimo że w mieście tworzyły się korki, kierowcy zachowywali spokój i cierpliwie czekali na swoją kolej przejazdu. – Już tyle czasu się przemęczyliśmy, to i teraz wytrzymamy. Byle by inwestycja dobiegła końca – powiedziała mieszkanka Szklarskiej Poręby, która cieszy się z realizacji tak ważnego przedsięwzięcia. Firma WAMAR planuje wykonać znaczną większość robót do końca czerwca tego roku. Inwestycja może potrwać dłużej w dwóch miejscach, przy budowie stacji uzdatniania wody w Leśnym Domku oraz w okolicy postoju taksówek, obok przystanku PKS. W tym ostatnim odkryto fragment rurociągu gazowego, rozprowadzającego gaz na terenie całego miasta. Okazało się, że głębokość położenia rury jest niezgodna z inwentaryzacją, przez co skutecznie utrudnia umieszczenie rury kanalizacyjnej. Zaistniałą sytuacją musi zająć się odpowiednia gazownia.

Ciężki sprzęt pracuje także przy odtwarzaniu poszczególnych fragmentów dróg. Firma SKANSKA kończy prace remontowe na ul. 11 Listopada. Najgorszy odcinek przy kościele p.w. Bożego Ciała został częściowo pokryty asfaltem. Kierowcy nie muszą już gwałtownie hamować, aby przejechać po tamtejszej drodze. Przygotowywane są również miejsca pod chodniki oraz podnoszone studzienki kanalizacyjne, które w czasie zimy obniżyły się o kilka centymetrów. Efekt końcowy, przynajmniej w niektórych miejscach jest już coraz bardziej widoczny. Jak zapewnia prezes Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji Stanisław Dziedzic, inwestycja zostanie całkowicie zrealizowana do końca 2010 roku. Mieszkańcy cieszą się z coraz ładniejszego wyglądu ulic i chodników, ale równocześnie martwią się o wysokie stawki za wodę i kanalizację.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Pokojowa na sezon Jelenia Góra Poszukujemy pokojowej do Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze. 📅 Praca do 30 września 📄 Umowa zlecenie 🕒 Elastyczny grafik Zainteresowane osoby p… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka