Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7742
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont przejazdu kolejowego dzisiaj się kończy

Środa, 7 września 2016, 8:23
Aktualizacja: 8:26
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Remont przejazdu kolejowego dzisiaj się kończy
Fot. Robert Czepielewski
Ogromne korki były w poniedziałek (5.09) na ulicach: Spółdzielczej, Okopowej i K. Miarki. A wszystko to za sprawą remontu torowiska, które łączy te ulice. Zdenerwowani jeleniogórzanie pomstowali, bo powrót do domu z pracy trwał w nieskończoność. Te utrudnienia już się kończą, bo przejazd kolejowy ma być dzisiaj (7.09) po godz. 18.00 otwarty.

- Zakres prac obejmuje naprawę przejazdu, a to uniemożliwia przejazd pociągów i samochodów, w związku z czym uruchomiliśmy komunikację zastępczą od Jeleniej Góry Zachodniej do Piechowic. Chciałbym jeszcze dodać, że na wykonywanie tych prac posiadamy wszystkie potrzebne zgody i wytyczone są objazdy - powiedział Roman Witulski naczelnik Sekcji Eksploatacji PKP w Jeleniej Górze.

Przebudowywany jest także przejazd kolejowy w Cieplicach na ul. Lubańskiej, tu prace prowadzone są bez zamknięcia tego przejazdu. W zakres robót wchodzi likwidacja dwóch nieczynnych torów (na ich miejscu zostanie położony asfalt). Także nawierzchnia torowiska na tym przejeździe zostanie wymieniona. Prace mają się zakończyć najpóźniej do 13 września.

- Większe prace będą wykonywane w nocy i wtedy będzie wprowadzony ruch wahadłowy przez ten przejazd - dodał Roman Witulski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group