Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5666
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont przejazdu kolejowego dzisiaj się kończy

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 września 2016, 8:23
Aktualizacja: 8:26
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Ogromne korki były w poniedziałek (5.09) na ulicach: Spółdzielczej, Okopowej i K. Miarki. A wszystko to za sprawą remontu torowiska, które łączy te ulice. Zdenerwowani jeleniogórzanie pomstowali, bo powrót do domu z pracy trwał w nieskończoność. Te utrudnienia już się kończą, bo przejazd kolejowy ma być dzisiaj (7.09) po godz. 18.00 otwarty.

- Zakres prac obejmuje naprawę przejazdu, a to uniemożliwia przejazd pociągów i samochodów, w związku z czym uruchomiliśmy komunikację zastępczą od Jeleniej Góry Zachodniej do Piechowic. Chciałbym jeszcze dodać, że na wykonywanie tych prac posiadamy wszystkie potrzebne zgody i wytyczone są objazdy - powiedział Roman Witulski naczelnik Sekcji Eksploatacji PKP w Jeleniej Górze.

Przebudowywany jest także przejazd kolejowy w Cieplicach na ul. Lubańskiej, tu prace prowadzone są bez zamknięcia tego przejazdu. W zakres robót wchodzi likwidacja dwóch nieczynnych torów (na ich miejscu zostanie położony asfalt). Także nawierzchnia torowiska na tym przejeździe zostanie wymieniona. Prace mają się zakończyć najpóźniej do 13 września.

- Większe prace będą wykonywane w nocy i wtedy będzie wprowadzony ruch wahadłowy przez ten przejazd - dodał Roman Witulski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Tek 7-09-2016 8:30
A wystarczyło, parę dni wcześniej o tym remoncie napisać/ powiadomić media/
~ab+ 7-09-2016 8:53
Następne pytanie. Trwa remont przejazdu w Cieplicach . Czy po remoncie będzie uruchomiony drugi chodnik który teraz jest zablokowany? W niedziele walą tłumy ludzi na giełdę i obchodzą te żółte zapory.Nikt nie jest w stanie dać odpowiedź ,nadzór ze strony wykonawcy milczy.
~smentek 7-09-2016 9:15
Korki to się tworzą, jak przejazd zamykają. Auta nie mogą skręcać z obu kierunków, ani jechać prosto, bo te przed nimi nie mogą skręcać. Zamiast okresowo nasmarkiwać asfalt w różne dziury w różnych miejscach, co i tak nic nie daje, można tam zrobić drugi pas, do jazdy na wprost i po problemie. Ale miastem zarządza bibliotekarz po KUL i jego kolesie, więc trudno tu o coś pozytywnego.
~II sort 7-09-2016 10:02
Dawno można było rozwiązać ten "węzeł gordyjski" jeleniogórskiej komunikacji - już w trakcie remontu górnego odcinka ul. Powstańców Wielkopolskich i Karola Miarki - ciasne łuki, wąska jezdnia, prostopadły ciasny przejazd kolejowy! A wystarczyło by wykupić niewiele terenu i poszerzyć jezdnie, a tak wieczna prowizorka! Widocznie nikt z lokalnych "notabli" tamtędy nie jeździ...
~asik 7-09-2016 11:09
TEK masz qwa rację. Jak planowali przebudowę wiaduktu w Goduszynie to miesiąc wcześniej ludzi o tym informowano, a teraz jakieś jaja po prostu sobie zrobili. Trzeba było zacząć w weekend i kończyć po nocach. Ludzie do pracy spóźniali się po pół godziny, a o wyjeździe zapomnij. Jak wszyscy jechali się w jednej godzinie to 40 minut do centrum jechali. Tak ciężko informować ludzi!!! Wszystkie portale i gazety o tym powinny informować. Niech się wstydzi ten kto zaniedbał, olał mieszkańców.
~ciepliceeeee 7-09-2016 11:17
a ludzie to marudy jak 150... nie robić- źle... robić- jeszcze gorzej... puknijcie się w tą skorupę co nic w niej nie ma... malutki orzeszek... naszemu społeczeństwu ciężko dogodzić... do pracy się weźcie to może będziecie mieli mniej czasu na marudzenie...
~ 7-09-2016 11:58
Tak, jasne, na weekend, bo przecież zaskoczeniu ludzie wracający do domu po wyjeździe potrzebują bardziej takich niespodzianek...
~do marudów 7-09-2016 18:33
Informacja była wcześniej o utrudnieniach. Pisali też ,że będzie komunikacja zastępcza. Informował o tym rzecznik PKP. Bo to tereny PKP i do nich mieć pretensje. Nie oglądajcie ciągle TV Maryja i radia Trwam - bo tam tego się nie dowiecie !!!
~ 7-09-2016 21:53
przejeżdżałem tamtędy po 17 i jakoś nie było widać aby kończyli :)
~Sunshine 7-09-2016 23:44
Przejezdzalam przed 22 i jakos dalej zamkniety :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group