Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6243
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont przedszkola za miesiąc

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 2 sierpnia 2018, 8:35
Aktualizacja: Piątek, 3 sierpnia 2018, 6:45
Autor: WAC
Fot. Użyczone
We wrześniu rozpocznie się długo oczekiwany remont Przedszkola Samorządowego nr 2 w Szklarskiej Porębie.

Przypomnijmy. Problemy samorządowców spod Szrenicy ze znalezieniem firmy, któa podejmie się wykonania remontu budynku trwały kilka miesięcy. Fiaskiem zakończyły się trzy przetargi ogłoszone przez Urząd Miasta, gdyż na żaden z nich nie wpłynęła choć jedna oferta firmy. Powodzeniem zakończyły się dopiero negocjacje.

Ostatecznie wykonawcą będzie firma z Gryfowa Śląskiego, jednak aby doszło do porozumienia obu podmiotów samorząd musiał dorzucić do zarezerwowanych na ten cel początkowo w budżecie około 3 milionów złotych, dodatkowo ponad 10 procent środków.

Według planów, remont placówki potrwa około roku, a na ten czas dla dzieci uczęszczających do placówki zostaną utworzone grupy przedszkolne w żłobku oraz w Szkole Podstawowej nr 1.

Zakres planowanych prac jest bardzo szeroki i wynika głównie z wymogów przepisów przeciwpożarowych, których nie spełnia wiekowa budowla. W ramach remontu zostanie przebudowana klatka schodowa, wykonana izolacja stropu oraz elementów drewnianych obiektu, odnowione będą węzły sanitarne. Budynek zostanie też przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 2-08-2018 11:20
ale co kogo obchodzą problemy samorządowców ? ludzie płacą podatki i to duże, za przedszkole też dużo więc wszystko ma być zrobione i to szybko oraz dobrze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group