Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8804
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Remont przedszkola za miesiąc

Czwartek, 2 sierpnia 2018, 8:35
Aktualizacja: Piątek, 3 sierpnia 2018, 6:45
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Remont przedszkola za miesiąc
Fot. Użyczone
We wrześniu rozpocznie się długo oczekiwany remont Przedszkola Samorządowego nr 2 w Szklarskiej Porębie.

Przypomnijmy. Problemy samorządowców spod Szrenicy ze znalezieniem firmy, któa podejmie się wykonania remontu budynku trwały kilka miesięcy. Fiaskiem zakończyły się trzy przetargi ogłoszone przez Urząd Miasta, gdyż na żaden z nich nie wpłynęła choć jedna oferta firmy. Powodzeniem zakończyły się dopiero negocjacje.

Ostatecznie wykonawcą będzie firma z Gryfowa Śląskiego, jednak aby doszło do porozumienia obu podmiotów samorząd musiał dorzucić do zarezerwowanych na ten cel początkowo w budżecie około 3 milionów złotych, dodatkowo ponad 10 procent środków.

Według planów, remont placówki potrwa około roku, a na ten czas dla dzieci uczęszczających do placówki zostaną utworzone grupy przedszkolne w żłobku oraz w Szkole Podstawowej nr 1.

Zakres planowanych prac jest bardzo szeroki i wynika głównie z wymogów przepisów przeciwpożarowych, których nie spełnia wiekowa budowla. W ramach remontu zostanie przebudowana klatka schodowa, wykonana izolacja stropu oraz elementów drewnianych obiektu, odnowione będą węzły sanitarne. Budynek zostanie też przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
793
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group