Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2991
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont dydaktycznej ścieżki na Wzgórzu Kościuszki

Niedziela, 22 kwietnia 2012, 9:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 8:36
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Remont dydaktycznej ścieżki na Wzgórzu Kościuszki
Fot. Agrafka
Blisko 2 mln zł zostanie przeznaczone na odnowę Przyrodniczej Ścieżki Dydaktycznej w najstarszym jeleniogórskim parku znajdującym się na Wzgórzu Kościuszki. Prace mają się rozpocząć w tym roku. Większą część sumy udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Przy okazji teren, na którym niegdyś znajdowała się szubienica, zbadają archeolodzy.

Wzgórze Kościuszki nazywało się niegdyś Szubieniczną Górą, na której prawdopodobnie w XVI wieku wybudowano kamienną szubienicę. W miejscu jej usytuowania ma być postawiona tablica pamiątkowa z datami straceń skazańców, wieszanych za najcięższe zbrodnie.

Pod wzgórzem znajdują się także pozostałości bunkrów wybudowanych w czasie II wojny światowej. Archeolodzy dementują informację o tym, by pod wzniesieniem znajdował się tunel prowadzący do bunkrów przy Dworcu Głównym PKP.

Rozpisano już przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu ścieżki, która ma być poszerzona o kolejne przystanki przyrodnicze: Aleję Modrzewiową i Pnącze. Część parkowej infrastruktury również zostanie odnowiona. Wejście na ścieżkę będzie możliwe z trzech stron: od ulic Chełmońskiego, Mickiewicza i Sudeckiej. W parku stanie też 100 nowych latarni, 30 ławek żeliwnych z wykończeniem drewnianym oraz 30 koszy na śmieci. Tablice informacyjne zostaną wymienione na jednolite, trwałe i odporniejsze na dewastację. Po rozbudowie trasa ścieżki przyrodniczej będzie mierzyła prawie dwa kilometry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group