Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3449
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Rekord Tomasza Czaplickiego kajakiem po śniegu

Czwartek, 28 lutego 2013, 0:09
Aktualizacja: Czwartek, 28 lutego 2013, 13:46
Autor: MDvR
Szklarska Poręba: Rekord Tomasza Czaplickiego kajakiem po śniegu
Fot. archiwum
Tomek Czaplicki, wicemistrz świata w kajakarstwie freestylowym podjął się ustanowienia rekordu kajakiem po śniegu na trasie kompleksu narciarskiego Sudety Lift w Szklarskiej Porębie.

- Czas przejazdu 106 sekund. Długość trasy 1400m. Średnia prędkość, którą uzyskałem to 47,55 km/h. W pewnym momencie jechałem na równi ze skuterem śnieżnym, który miał wtedy na liczniku 55 km/h. Prawdopodobnie złamałem barierę 60 km/h, bo obok skutera jechałem już na wypłaszczeniu, gdzie kajak zaczął mi delikatnie zwalniać. Dlaczego postanowiłem ustanowić ten rekord? Jestem pasjonatem Freestyle'u Kajakowego i poprzez ustanowienie tego rekordu chciałem pokazać piękno dyscypliny sportu, dla której poświęciłem całe swoje życie. Rekordem tym chcę rzucić wyzwanie innym kajakarzom i to nie tylko freestyle'owym - mówi Tomasz Czaplicki.

- Już 4 marca razem z Zosią Tułą wylatujemy do Ugandy, gdzie na potężnych falach Białego Nilu będziemy przygotowywać formę do startu w mistrzostwach świata, Pucharze Europy i innych prestiżowych imprezach sportowych najwyższej rangi - dodaje Czaplicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
904
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group