Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6031
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Referendum nieważne

Piątek, 29 października 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 stycznia 2006, 16:01
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Nie będzie odwołania rady powiatu lubańskiego. W referendum wzięło udział tylko 13 procent uprawnionych do głosowania. Referendum było wynikiem ostrego konfliktu pomiędzy pracownikami likwidowanego szpitala a zarządem powiatu.

Do głosowania w całym powiecie uprawnionych było ponad 46 tysięcy mieszkańców. Aby referendum było ważne, do urn powinno pójść 14,5 tysiąca uprawnionych, czyli ustawowe ponad 30 procent. Głosować można było w 40 lokalach referendalnych.

W trakcie głosowania nie zanotowano żadnych incydentów. Dopisała pogoda, więc spora część mieszkańców powiatu odwiedzała lokale referendalne przy okazji niedzielnych spacerów czy wyjść do kościoła. Byli też i tacy, którzy omijali komisje szerokim łukiem. Przeciwnicy odwołania rady powiatu nie namawiali nikogo do głosowania na „nie”, ale namawiali do niepójścia na głosowanie. Walka o głosy stała się szczególnie ostra kilka dni przed referendum.

Lubańskie referendum było spowodowane dużym niezadowoleniem z reform w służbie zdrowia przeprowadzanych przez zarząd powiatu. Pielęgniarki zwolnione ze szpitala do dziś nie mogą doczekać się należnych pieniędzy. Byli pracownicy, zaniepokojeni tym, co się dzieje w tutejszej służbie zdrowia, uznali, że obecny starosta i zarząd nie są w stanie stworzyć żadnego sensownego planu wyjścia z kryzysu. Dlatego zdecydowano o zorganizowaniu referendum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group