Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8464
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ręczne granaty w przydomowym ogródku w Cieplicach

Czwartek, 8 listopada 2012, 7:26
Aktualizacja: 7:28
Autor: 112
Dwa dni po ostatniej interwencji w powiecie jeleniogórskim Patrol Rozminowania nr 23 z 23 pułku artylerii z Bolesławca znów wczoraj (7 listopada) usuwał niebezpieczne powojenne pozostałości, tym razem w Jeleniej Górze – informuje dowódca Patrolu Rozminowania Nr 23 chor. Radosław Mazur. Były to granaty ręczne.

Patrol Rozminowania dostał zgłoszenie z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, że przy ul. Jagielońskiej jeden z mieszkańców kamienicy wykopał w przydomowym ogródku dwa granaty przeciwpiechotne typu F-1, pochodzące z okresu II wojny światowej. Patrol przewiózł je na poligon i zdetonował.

- Z uwagi na to, iż granaty posiadały zawleczki nie była potrzebna ewakuacja ludzi z pobliskich domów - informuje chor. Radosław Mazur. - Cały ogródek został sprawdzony z pomocą wykrywaczy metali - dodaje.

Dowódca Patrolu Rozminowania przypomina, że w przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuchy, niewypały i przedmioty niebezpieczne należy: nie dotykać takiego przedmiotu, zapamiętać miejsce znalezienia i zgłosić to policji.

- Pomimo upływu wielu lat od czasu zakończenia II WŚ materiał wybuchowy znajdujący się w takich przedmiotach nie stracił swoich właściwości wybuchowych i nadal stanowi zagrożenie - przypomina chor. Radosław Mazur.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
223
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group