Sobota, 27 czerwca
26°C Jelenia Góra
reklamy

Ręczne granaty w przydomowym ogródku w Cieplicach

Audio

Czytaj na głos

Autor: 112 1 min czytania

Dwa dni po ostatniej interwencji w powiecie jeleniogórskim Patrol Rozminowania nr 23 z 23 pułku artylerii z Bolesławca znów wczoraj (7 listopada) usuwał niebezpieczne powojenne pozostałości, tym razem w Jeleniej Górze – informuje dowódca Patrolu Rozminowania Nr 23 chor. Radosław Mazur. Były to granaty ręczne.

reklamy

Patrol Rozminowania dostał zgłoszenie z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, że przy ul. Jagielońskiej jeden z mieszkańców kamienicy wykopał w przydomowym ogródku dwa granaty przeciwpiechotne typu F-1, pochodzące z okresu II wojny światowej. Patrol przewiózł je na poligon i zdetonował.
- Z uwagi na to, iż granaty posiadały zawleczki nie była potrzebna ewakuacja ludzi z pobliskich domów - informuje chor. Radosław Mazur. - Cały ogródek został sprawdzony z pomocą wykrywaczy metali - dodaje.

Dowódca Patrolu Rozminowania przypomina, że w przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuchy, niewypały i przedmioty niebezpieczne należy: nie dotykać takiego przedmiotu, zapamiętać miejsce znalezienia i zgłosić to policji.

- Pomimo upływu wielu lat od czasu zakończenia II WŚ materiał wybuchowy znajdujący się w takich przedmiotach nie stracił swoich właściwości wybuchowych i nadal stanowi zagrożenie - przypomina chor. Radosław Mazur.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka