Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8004
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Razem dla Regionu przedstawiło kandydatów spod Szrenicy

Środa, 8 października 2014, 8:04
Aktualizacja: 0:04
Autor: Przemek Kaczałko
Powiat: Razem dla Regionu przedstawiło kandydatów spod Szrenicy
Fot. Przemo
Kandydaci komitetu Razem dla Regionu z terenu Szkalrskiej Poręby zaprezentowali się w poniedziałek (06.10.) podczas konferencji prasowej na jeleniogórskim Rynku. Andrzej Koziński, Beata Hołek oraz Anna Daniel–Frączkiewicz będą ubiegać się o mandat do Rady Powiatu.

Dlaczego zdecydowali się na ten właśnie komitet i co chcą zrobić dla regionu?
- Interesuje mnie głównie rozwój sportu, przede wszystkim dzieci i młodzieży - po to, by wyciągnąć je od komputera, żeby zaczęły się ruszać - mówił Andrzej Koziński, były trener żeńskiej kadry olimpijskiej w biathlonie, który jest przewodnikiem sudeckim, ratownikiem GOPR-u, pracuje również w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, a także działa w klubie MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

- Widzę w tym stowarzyszeniu potencjał. Jestem związana z kulturą, a w okręgu 3 brakuje nam zaplecza. Chciałabym o to zawalczyć. Jesteśmy miastem turystycznym, a nie mamy sali widowiskowej czy profesjonalnego kina – stwierdziła Beata Holek ze Szklarskiej Poręby, która na co dzień pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

- Razem dla Regionu jest stowarzyszeniem, w którym mam nadzieję znaleźć ludzi, z którymi będzie się świetnie współpracowało. Są to przedstawiciele różnych zawodów, nie są związani z żadną konkretną partią. Należy zacieśniać współpracę Szklarskiej Poręby i Piechowic z powiatem, aby pozyskiwać środki i jak najbardziej racjonalnie wykorzystywać te pieniądze – mówiła Anna Daniel-Frączkiewicz, która w Szklarskiej Porębie mieszka od 30 lat.

Uczestnicy konferencji zgodnie przyznali, że ważnym elementem rozwoju Szklarskiej Poręby jest rozbudowa infrastruktury na Polanie Jakuszyckiej.

- Myślę, że to wystarczająco długo trwa i czas, by od gadania przejść do czynów - mówił Andrzej Koziński. Rozbudowa Polany Jakuszyckiej w zakresie infrastruktury sportowej jest oczywiście konieczna. Natomiast rozbudowa hotelarska to nie w tym miejscu, nie w tym celu. Jakuszyce to szczególny mikroklimat, szczególne widoki i mam nadzieję, że zawsze będą się kojarzyć z uprawianiem sportu, a nie z przebywaniem w hotelu - dodał lider komitetu Razem dla Regionu Zbigniew Jakiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group